Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #291  
Vechi 23.03.2021, 17:11:51
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

In teoria mea am scris ca in mod normal, dac foram mult ar trebui sa trecem de intaritura pamantului si sa iesim undeva, sa ne trezim cu susul in jos fata de aici dar sa nu ne dam seama de asta si sa fie ceva cum e aici la noi. Unde se afla unde ajungem sapand? Pai deasupra de tot, adica sub apele de deasupra cerurilor, care cad in sus adica spre intaritura pamantului care defapt e sub noi. Asa cred in teoria PacMan3D-nD. Nu-i exclus sa ma insel, dar pana la proba contrarie iata afirm ca lumea minte si ca teoria mea este mai corecta ca toate teoriile lor. Sper sa nu se supere Dumnezeu si sa ma ierte daca am iscodit tainele creatiei, am furat focul-stiintei din cer ca prometeu si le-am marturisit oamenilor de m-au legat zeii de stamnca pentru ca sa ma mance zmeii de ficat, de ochi, de inima, de creier si de organe. Toti eretii ma ciupesc si rau ma chinuiesc! Ei cred ca-i pacalesc, ca-i mint!
Esti un prost care halucineaza visandu-se prometeu.. .si cine te mai visezi?

Ai copiat din desene animate schema de mai sus? Sau ai vazut vreun joc si vreo poza fantezista?

Dar cu stiinta cum iti impaci fanteziile?
  #292  
Vechi 23.03.2021, 17:13:02
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Mi-ai vazut prostia... si ti-ai dat seama ca prostia si ne-credinta mea era mai mare ca a ta... nu te pripi...
se-ntoarce roata!


Strig in noapte: Vine Domnul! (Hristos-Cuvantul) ... nu Pepelea!
E rai, e foarte rai... sunt rai cu diavoluL.

Pai satana ca esti, nu mai visa.

Te comporti ca un exaltat religios, ca un imbatat, ca un beat.

Exaltat mistic religios, asta esti

Halucinezi la greu.
  #293  
Vechi 23.03.2021, 18:07:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
E rai, e foarte rai... sunt rai cu diavoluL.

Pai satana ca esti, nu mai visa.

Te comporti ca un exaltat religios, ca un imbatat, ca un beat.

Exaltat mistic religios, asta esti

Halucinezi la greu.
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti un prost care halucineaza visandu-se prometeu.. .si cine te mai visezi?

Ai copiat din desene animate schema de mai sus? Sau ai vazut vreun joc si vreo poza fantezista?

Dar cu stiinta cum iti impaci fanteziile?
Nu pricepi ca nu-i despre mine firul asta de discutie?
Daca vrei sa discutam despre mine deschide un topic: hai sa ne laudam batandu-ne joc de Moroco. Aici altul e subiectul.

Din nefericire si pentru mine si pentru tine am alunecat cu teoria mea spre stiinta, doar ca in Teoria PacMan3D-nD ne aflam mai aproape de Adevar. Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.03.2021 at 18:17:05.
  #294  
Vechi 23.03.2021, 18:47:04
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tu nu vezi ca halucinezi?

Tot ce pui pe aici sunt halucinatii?

Teorii, abureli, defaimari, toti sunt rai, totul este o conspiratie, tu esti o victima, NIP sunt cei mai buni, ... comunisti.

Tu ti-ai verificat vocabularul de baza sa vezi ca este unul care indica grave probleme de directionare mentala?

Tu esti constient ca ai probleme de gandire? Poti sa studiezi ce fel de argumente produci sa iti dai seama ca ai luat-o razna.
  #295  
Vechi 24.03.2021, 12:52:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu nu vezi ca halucinezi?
Nu vad, multumesc de intrebare. Asa zic si egipsihologii, daca te rogi zice ca ai delir mistico-religios si halucinatii. Pentru ca ei nu cred. Asa i-a invatat la scoala lor de stiinta medicala a normalitatii, au luat un lot de pacatosi, oameni lumesti pe care i-au folosit drept cobai si au facut o medie a comportamentelor acelora si cum putini dintre ei se rugau, posteau, nu beau, nu curveau, nu blestemau, nu injurau, nu bateu, au zis ca media aia e normalul si au scris o carte pentru discipolii lor si apoi cei ce au invatat stiinta medicala de la ei au zis asa ca tine ca e halucinatie orice legatura cu Dumnezeu, nici macar de la satana si duhurile rele ci te condamna daca auzi sau vezi ce altii nu aud si nu vad de parca ai fi vinovat ca vezi si auzi, sustinand ca esti bolnav de creier, de minte. Pai omu-i vinovat daca duhurile rele de bazaie ca mustele sau duhurile bune iti vorbesc sau le vezi atunci cand te rogi? Deci nu vad ca halucinez caci halucinatia e defapt un vis de-al tau cu ochii deschisi cand nu-ti dai seama ca e visul tau, iluziile tale desarte, ca atunci cand poftesti fete tinere si basme frumose de viitor sau cand delirezi de foame numai mancaruri si mese si beuturi si chefuri si ai impresia ca sunt reale asa ca in vis. Dar ce, halucinatiile nu sunt reale? In ele nu ai tu un anumit comportament? Daca pacatuiesti in halucinatii nu se pune pacatul? Te spurci la fel ca in realitate sau ce tu n-ai avut vise finalizate cu umezeala si lepadare de samanta? Io recunosc ca am avut mereu parte de cate o fata in vis daca nu cumva chiar satana imi facea masaj, baraia, freca, ca sa zic eu ca e bun satana. La duhul rau si 'bunatatea' e rea iar la Duhul de Credinta al Lui Dumnezeu si acuzarea, 'rautatea' e buna. La fel e si cu Cuvantul lui Dumnezeu si al oamenilor. Omul oricat vorbeste de Dumnezeu neavand credinta e rau sa-i primesti duhul caci te face fariseu pe cand la Dumnezeu si de la sfintii Lui cand graieste atunci te umpli de credinta, macar o vreme, si apoi te simti si tu imbunatatit.

Citat:
Tot ce pui pe aici sunt halucinatii?
Nu sunt halucinatii, multumesc de intrebare. Dac-ar fi halucinatii as recunoaste ca scriu in vis, ca sunt somnambul, ca pot scrie, citi si raspunde in vis. Nu pot asta desi ar fi interesant. Nu pot. Daca stau prin vise si visez toata ziua la ileana cosanzeana si la pedosfilie atunci cand ma trezesc din iluziile auto-provocate sau sugestionate imi dau seama ca am trait un film. Bag mana in chiloti si daca iar is umed atunci ala a fost rezultatul, am pacatuit iar. Nu deznadajduiesc. ma spal, ma rog, ma iarta Domnul si prin credinta ma purific, ma imbunatatesc, imi regasesc curajul de a asculta cate ceva.

Citat:
Teorii, abureli, defaimari, toti sunt rai, totul este o conspiratie, tu esti o victima, NIP sunt cei mai buni, ... comunisti.
Le-ntorci ca la plopesti. Nu tu esti obedient si las si laudaros si zici ca sfintii-s rai si Trambitele si Cuvantul lui Dumnezeu e rau si de la om sau de la satana vrand sa ma faci sa lepad Adevarul pentru a face ca tine, pentru a ma lauda impreuna cu rautatea sefilor rai ai lumii... ateiste, comuniste, masoniace, pagane, uslamiste, stiintifice-eretice, sectariste, pacatoase, rele, mincinoase?

De exemplu, m-am intalnit cu o iehovista pe strada care mi-a dat niste fluturasi si i-am zis de cele 7 trambite romanesti si nu a acceptat sa creada in ciuda faptului ca iehovistii propovaduiesc apocalipsa, milenarismul. Deci vezi esti pe-o minte cu sectantii si ma faci pe mine sectant. Pai sunteti la fel, nu credeti in existenta lui Iisus Hristos ca poate graii oamenilor din vazduh, din nori, din icoane, ca poate implini Apocalipsa, ca are sfinti, ingeri buni si duhuri bune si credincioase si ii confundati dupa interes cu duhurile rele, cu luxifer si ingerii rai, cu duhurile cazute. Pentru voi e acelasi talmes balmes in capul vostru si sunteti ca si comunistii incat negati existenta si puterea ingerilor lui Dumnezeu de a interactiona cu oamenii si negati si puterea lui Iisus Hristos de a vorbi cu Trambitele Sale si cu credinciosii.

Citat:
Tu ti-ai verificat vocabularul de baza sa vezi ca este unul care indica grave probleme de directionare mentala?
Mi-l verific mereu, eu nu ma las dus ca tine de necredinta, de hula, de blestem, de jignire, de rautate, de prostie, de sinucidere, de stiinta eretica a lumii, de batjocura ca sa ma laud. Eu ma pazesc mereu, stiu ce spun, cred ce spun, argumentez ce spun, dovedesc cu probe, cu logica, cu rabdare, cu credinta. Nu dau cu parul ca prostul ci am rabdare cu fiecare, caci nu eu fac astea ci Harul divin primit in dar, mila lui Dumnezeu, mangaierea Lui.

Citat:
Tu esti constient ca ai probleme de gandire? Poti sa studiezi ce fel de argumente produci sa iti dai seama ca ai luat-o razna.
Ma tu ai auzit Cuvantul Evanghelic si indemnul in care este scris sa va primiti unii pe altii fara sa judecati gandurile?

Oricum gandesc mai drept si mai curat ca tine, sunt mult mai cinstit si mult mai bine informat, dar nu ratiunea si laudarosenia stiintifica ne mantuie si ne face mai buni ci credinta, Duhul!

Nu-i despre mine subiectul firului de discutie asa ca hai sa nu o tot lalaim despre mine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.03.2021 at 13:09:54.
  #296  
Vechi 24.03.2021, 13:08:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Toate ideile ale tale sunt din domeniul patogenic.

1. Teorii si fabulatii irationale
2. Acuzatii conspirationiste
3. Izolationism psihologic
4. Tendinta de victimizare
5. Toti sunt rai doar voi sunteti buni
6. Incapacitate de a rationa logic
7. Vezi numai rele in altii si tot BORul este impotriva voastra


Deja astea sunt semne. Sunt probleme de dezechilibru mental in care vezi numai rele si esti intr-o caldare toxica de la demoni.

Nu mai esti capabil sa rationezi logic si tot ce iese din tine este irational si toxic.

Tu nu vezi ca esti toxic? Intoxici cu mizerii ordinare forumuri si viata ta e toxica.

Cuvantul lui Dumnezeu? Nici pe departe. Esti un nebun care fabuleaza teorii si nebunii si face o tocanita de cuvinte luare din scriptura, darnu diacerne realitatea de fabulatie.

Deci tu nu poti discerne realitatea de fabulatie ce sa mai vorbim despre Cuvantul lui Dumnezeu.

Cuvantul lui Dumnezeu nu e pentru bolnavii mistici - categkrie de bolnavi in psihiatrie. Nu esti singurul, ai o sectiune dedicata in cartile de specialitate.

Last edited by gpalama; 24.03.2021 at 13:13:47.
  #297  
Vechi 24.03.2021, 13:11:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Toate ideile ale tale sunt din domeniul patogenic.

1. Teorii si fabulatii irationale
2. Acuzatii conspirationiste
3. Izolationism psihologic
4. Tendinta de victimizare
5. Toti sunt rai doar voi sunteti buni
6. Incapacitate de a rationa logic
7. Vezi numai rele in altii si tot BORul este impotriva voastra


Deja astea sunt semne. Sunt probleme de dezechilibru mental in care vezi numai rele si esti intr-o caldare toxica de la demoni.

Nu mai esti capabil sa rationezi logic si tot ce iese din tine este irational si toxic.

Tu nu vezi ca esti toxic? Intoxici cu mizerii ordinare forumuri si viata ta e toxica.
Creaza un fir de discutie separat: Analizarea lui Moroco si discutam.
Aici nu e despre mine subiectul. Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #298  
Vechi 24.03.2021, 13:15:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
Citat:
Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
Citat:
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Dupa adevarul pe care il putem afla cu pasul, putem merge tot pe tzarm pe tzarm pe tzarm si vedem ca pamantul e inconjurat de mari iar fundul marilor e tot pamant. Cum apele ocupa volumul formand la suprafata intre apa si aer o suprafata plana putem concluziona ca umblam pe un pamant cu munti, dealuri si vai inconjurat de ape plate aflate la acelasi nivel.

Capatul pamantului pe care umblam e inconjurat de ape plate aflate la acelasi nivel. Daca mergem cu submarinul pe sub apa, prin mari si oceane foarte aproape de fund, o sa vedem mereu un fund de mari din pamant.

Capatul pamantului de dedesubtul marilor e tot tzarmul.

Facand multe trasee si filmari de dedesubt si de deasupra putem desena harti cat mai complete cuprinzand toate continentele si fundurile de mari si oceane si vom constata ca asta avem aicea jos lucruri vazut dar tot aice sunt si lucruri pe care nu le vedem, lucruri nevazute si care sunt printre noi si doar unii carora li s-au deschis ochii le vad. Tot aici avem lume spirituala si duhovniceasca in pamant, in mari, pe pamant si linga noi in aer, in nori, in cerul albastru.

Concluzia nu prea poate fi trasa in ceea ce priveste acest platou de pamant mari si oceane, in ce priveste forma de ansamblu. E o taina a Dumnezeirii si nu poate fi iscodita si pandita si furata fara sa autopacalesti crezand ca stii tu mai bine ca altii cum e.

Toate raurile curg de sus in jos din pricina greutatii. Daca marea sau oceanele ar avea parte bombata deasupra nivelului marilor data de curbura pamantului, de forma sferica a ”globului” atunci apa de sus ar curge de sus in jos asa ca orice rau ce curge din munti pana la nivelul marii, deci ar curge apa din bombeu sau ar apasa in jos volumul imens de apa bombata pana s-ar face suprafata plana aflata la acelasi nivel.

Chestia cu navele la care li se vad doar catargul apare din pricina perspectiviei si a curburii traiectoriei imaginii, a razelor de lumina, refractia luminii prin mediu, efectul de fata morgana prin desert in care aerul de la nivelul solului-nisipului-marilor e mult mai cald-fierbinte si de aceea apar efecte optice incredibile. Perspectiva face ca sa vedem doar partile de deasupra cu cat obiectul se departeaza de parca partile inferioare nu se mai disting din linia orizontului.

Capatul pamantului de deasupra e tzarmul. Iar capatul pamantului de sub ape si mari e tot tzarmul. Iara apele au suprafata plata incat avem peste tot nivelul zero asa ca la canalul de Suez care a fost sapat drept dupa poloboc ca sa se pastreze nivelul zero si apoi cand s-a dat drumul la apa, apa a umplut canalul la nivelul zero, acelasi pentru ambele mari, deci respectandu-se proiectul care nu a tinut seama de nicio curbura a pamantului ci s-a folosit nivelul 0 al marii.

Cam asta avem oricat ar mintii globalistii ca avem o planeta intre stele. Deasupra pamantului si marilor in sus avem aer, spatiu deschis. Noi (viii si mortii) deci ne aflam aicea jos pe granita dintre pamant, apa (ghiata-foc) si aer putand intra in pamant sau in apa sau in aer cu totul pentru a explora ce e dincolo de granita in care ne ducem existenta ca niste vamesi-graniceri.
deci pana la urma, ce forma are pamantul asta plat?
Bine ca e cineva care respecta firul de discutie! Multumesc (de intrebare) domnule Florin si la multi ani ca maine poimaine vin Floriile!

Daca ne rezumam doar la ce vedem cu pasul pe tzarm putem trage concluzia ca ne aflam in pamantul eurasiei inconjurat de ape plate. Daca mergem pe ape ajungem la alte pamanturi inconjurate de ape plate, la americi, la africa, la australia, la antarctida, la tot felul de insule si de iceberguri inconjurate de ape plate. Daca mergem cu submarinul pe sub apele plate dam de fundul marii si oceanelor sau ajungem in gropi foarte adanci (groapa antimarianelor) la care le putem masura fundul daca avem suficient cablu.

La cunoasterea asta cum am putea oare sa-i facem o forma?

Stim noi oare ce se afla sub pamantul de care dam? Facem explorari si dam de zacaminte, de pacura, de gaze, de lava vulcanica, de tot felul de minereuri si de cavitati. Foram pana unde ne duce sonda. N-avem sonda atat de lunga ca sa dam de partea cealalta!

Putem doar sa iscodim creatia, sa furam de la tainele lui Dumnezeu si sa ne facem ipoteze, teorii, sau am putea crede ceea ce marturisesc trimisii si proorocii Domnului.

In teoria mea am scris ca in mod normal, dac foram mult ar trebui sa trecem de intaritura pamantului si sa iesim undeva, sa ne trezim cu susul in jos fata de aici dar sa nu ne dam seama de asta si sa fie ceva cum e aici la noi. Unde se afla unde ajungem sapand? Pai deasupra de tot, adica sub apele de deasupra cerurilor, care cad in sus adica spre intaritura pamantului care defapt e sub noi. Asa cred in teoria PacMan3D-nD. Nu-i exclus sa ma insel, dar pana la proba contrarie iata afirm ca lumea minte si ca teoria mea este mai corecta ca toate teoriile lor. Sper sa nu se supere Dumnezeu si sa ma ierte daca am iscodit tainele creatiei, am furat focul-stiintei din cer ca prometeu si le-am marturisit oamenilor de m-au legat zeii de stamnca pentru ca sa ma mance zmeii de ficat, de ochi, de inima, de creier si de organe. Toti eretii ma ciupesc si rau ma chinuiesc! Ei cred ca-i pacalesc, ca-i mint!
Hai sa continuam Florine si sa dam vestea cea buna inainte de Florii ca Pamantul nu e glob, nu e planeta, nu e asa ca in teoriile oamenilor de stiinta ai lumii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #299  
Vechi 24.03.2021, 13:17:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tu esti un pachet complet un caz patologic cu manifestari multiple. Una din ele teoriile conspirationiste, iar alta manifestare e aia cu trompetele.

Cam toate posturile si threadurile.tale intra intr-o cazuistica patogenica de teorii fabulatii incoerenta logica mistica bolnavicioasa.

Pana acum ti-ai cam scris hartiile medicale pe forum...
  #300  
Vechi 24.03.2021, 13:20:54
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Hai sa continuam Florine si sa dam vestea cea buna inainte de Florii ca Pamantul nu e glob, nu e planeta, nu e asa ca in teoriile oamenilor de stiinta ai lumii.
Vestea buna ca doi nebuni posteaza in veseli pe un forum ortodox ca sa vesteasca... prostia lor. Sa isi anunte global ca sunt prosti.

Vezi tu Moroco,o sa treaca timpul si o sa iti dai seama si ca esti prost dar si ca ai fost prost.

Si ce o sa faci cand "teoria" pamantului plat este invalidata si o sa vezi ca ... "Ai fost prost"? Dar asa cu spume de te-ai dat in stamba pe un forum?

Si ce vestiti voi oamenilor? Ca pamantul e ca in benzile de desene animate ale sectrilor?
Subiect închis