Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.12.2021, 01:32:14
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Cazul Cristinei
https://m.facebook.com/andrei.dinca....19835583947775

Președintele Federației Silva a ajuns în cârje după vaccinarea cu Johnson. Are 45 de ani!
https://www.national.ro/coronavirus/...ni-745042.html

Cazul de miocardita a lui Beniamin Graur
https://m.facebook.com/story.php?sto...00002487354013
si
https://www.tiktok.com/@graurbeniami...38439144819973
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.12.2021, 17:29:47
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.110
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Tu ai urmarit acest caz sau l-ai pus copy/paste?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.12.2021, 22:20:49
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.110
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Tu ai urmarit acest caz sau l-ai pus copy/paste?
Intreb fiindca nu e doar un link, e cel mai tare link.
Filmul (subiectul este un doctor in chimie deontolog, cu viata si sange in "instalatie") elucideaza de ce nu se descopera nimic la autopsie.
Daca a fost ucis, cum e scris in prezentare, atunci el a fost Ilie, Înaintemergatorul.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 11.12.2021 at 04:11:02.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.12.2021, 13:21:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.830
Implicit

Medicul german care a murit dupa 3 zile (posibil ucis din interes) incearca sa explice aparitia mortii la unele persoane injectate cu oxid sau hidroxid de grafen (un fel de grafit) pe baza de carbon.

Inchipuie si face o analiza stiintifica incercand sa ajute medicul legist ca sa poata pune un diagnostic corect asupra cauzei mortii la pacientii care in urma vaccinarii au murit si nu li s-a gasit nicio cauza ci s-au descoperit infarct, coagulari sangvine si ruperi de capiare, vene, artere, distrugeri de organe.

Spune ca oxidul-hidroxidul de grafen, adica solutia in care e dizolvat arn-ul mesager este defapt plina cu niste lame de ordinul nanometrilor, lame indistructibile din material asa ca discurile de frana sau fibra de carbon care capata proprietati de diamant incasabil.

Aceste lame introduse in sange vor taia tot ce vor intalni din pricina sangelui si a presiunii suvoiului de sange care va avea pe interior varfuri de sageti, stelute din otel-vidie si taisuri lungi ca sabiile nija, ca lamele de barberit, acestea fiind capabile sa taie in doua tot ce intalnesc iar sangele uman devenind un sange care se va auto-varsa din interior mai devreme sau mai tarziu caci va distruge peretii vaselor de sange.

Practic el sustine ca odata inoculat serul din vaccin continand hidroxigrafen sangele tau iti va taia vasele si capilarele.

Teorie interesanta dar care nu prea se dovedeste adevarata caci daca ar fi asa cum sustine ar insemna ca peste 90% din vaccinati sa aiba vasele taiate dupa vaccin si sa moara in decurs de cateva luni daca unii mor in decurs de cateva ore sau zile.

Ideea e ca sangele trece prin ficat si acolo exista o uzina care filtreaza tot folosind chimia. Tot din sange ce nu e conform cu sangele cunoscut va fi filtrat si eliminat.

Deci toate lamele dispar dupa o zi sau doua asa cum un betiv se trezeste din betie dupa o zi sau doua caci ficatul a filtrat si eliminat orice urma de alcool.

Pe de alta parte, aceste lame sunt foarte bune sa taie colesterolul depus pe vene si artere deci in primele zile va avea o actiune benefica iar apoi efectul dispare pana se va filtra sangele in ficat.

Serul asta de oxid sau hidroxid de grafen ar putea fi folosit in deblocarea arterelor si venelor deci unii medici ar putea recomanda ca odata pe luna sa-ti faci o injectie cu dioxid de grafen care in timp, dupa 1-2 zile se va elimina prin urina.

Am impresia deci ca medicul respectiv s-a pripit. Sa-l ierte Dumnezeu si sa-i fie tarana usoara. Precis l-au ucis din interese comerciale caci daca insista cu demonstratiile lui se injumatatea vanzarea de vaccinuri la scara mondiala iar fricosii speriati de pandemie, teroristii, serviciile or fi socotit ca e bine sa-l faca sa dispara si nu se va stii intre atatea stiri de morti, ce mai conteaza o crima se va spune si nu se va face nimic. (Scopul scuza mijlocaele, asa cred ei)

Le-a zis pana si papa Francisc uorbilor et courbilor ca hUE-Bruxells-pue-monta a devenit un fel de centru de comanda nazist, terorist, dictatorial, terorist, comunist ateist satanist neomarxist antihrist daca vor sa desfinteze pana si Craciunul si termenul de crestin.

”In istorie multe dictaturi au incercat sa faca astfel de lucruri (inlocuirea termenilor de Craciun si de Crestin). Ganditi-va la Napoleon, la dictatura nazista, la cea comunista...” (P.Francisc)
__________________
MoroncEkUlaș înVaț leppăd∈maiLUMEUjUglu(fivrEhoț-șcaUsLEUz∈u=sminț∈E-=nEbUParv∈grozînș∈= pripIS∈xpuUnga+cârâmErid-fugid-logivina-stiEsin∈rEUtU-antisimțidur-lăudobasculaș-trădățol-scopbârf-tUt∈u-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-f∈ciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-ter∈sUșefhUț-fant∈zis-progr∈xit=victiviclUadicdol t∈iasia∈ picUpic n facinatia gogoș∈rporkd∈luvulps sat∈ plâplaci sascapi d T sal∈faci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici CuvânteuL si FataTa

Last edited by Moroco; 10.12.2021 at 13:44:44.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.12.2021, 17:19:55
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Tu ai urmarit acest caz sau l-ai pus copy/paste?
Copy-paste, eu nu am cum sa verific cazurile, merg pe ideea ca oamenii au publicat ce au publicat in cunostinta de cauza.

Last edited by solidar; 10.12.2021 at 17:26:40.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.12.2021, 05:23:29
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.110
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Copy-paste, eu nu am cum sa verific cazurile, merg pe ideea ca oamenii au publicat ce au publicat in cunostinta de cauza.
Ba ar trebui sa verifici ce postezi fiindca te reprezinta din moment ce tu le mentionezi aici sub semnatura ta.

Oare tot asa ”trambitzezi”(mentionezi) la cunoscutii tai si lincurile lui moroco despre pamantul plat?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.12.2021, 23:24:39
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Exista un articol desprea cazul ala pe ActiveNews, de unde am pus link spre postarea de pe Facebook.

CUTREMURĂTOR: Femeie de 42 de ani, mamă a doi copii, moartă subit la câteva zile după a doua doză. Mărturiei lui Andrei Dincă de la NEAMUNIT i se adaugă cea a unui prieten despre o altă femeie care a murit după rapel
https://www.activenews.ro/stiri/CUTR...a-rapel-171232

Japonia: Ministerul Sănătătii avertizează asupra efectelor secundare ale vaccinurilor Pfizer si Moderna. Ministerul va tipări lista reactiilor grave ale vaccinurilor alături de fiecare doză distribuită
https://r3media.ro/japonia-ministeru...za-distribuit/

Last edited by solidar; 11.12.2021 at 23:51:45.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.12.2021, 14:02:30
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Stire care se poate incadra si la marturii despre efecte adverse post vaccinare.

Declaratii controversate ale unei asistente de la Spitalul Alesd: "Ăsta e protocolul sanitar de la Arafat (...) Astia se joacă de-a Dumnezeu". Reactia Spitalului

In presa locala din Oradea
https://www.bihon.ro/stirile-judetul...lului-3870874/

si aici

Dezvăluiri din interiorul sistemului.
Protocolul criminal.
Înregistrarea unei convorbiri cu o asistentă medicală din Alesd, făcută înainte de "valul al 4-lea".
https://m.facebook.com/1000152085469...46223162583507
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.12.2021, 13:25:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.830
Implicit NU vad necesara introducerea certificatului verde! E o gogoase!

1. Daca ai facut vaccinul si rapelul si busterul nu inseamna ca nu poti fi purtator de virus. Oricand poti inhala niste virusi si celulele tale din gat, nas, ochi, urechi, plamani, pot sa produca virusi pe care sa-i sufli in aer.

2. Daca ti-a iesit pe test negativ nu inseamna ca nu poti fi purtator de virus caci nicun test nu e 100% sigur si astea de saliva sau picatura de sange sunt 50% sigure. De la testare oricand te-ai fi putut contamina prin respirare de virusi si productie de virus fiind un purtator ”testat” negativ.

3. Daca ai trecut prin boala in ultimele 6 luni fiind consemnat in spital ca ai avut Covid 19, nu inseamna ca nu poti fi purtator de virusi caci oricand daca inhalezi virusi, pana ce organismul invinge noua contaminare dureaza cateva zile, saptamani sau luni deci nu-i exclus sa nu porti virusi.

4. Daca ai trecut prin boala fara sa fi anuntat autoritatile sau avand simtome usoare nu inseamna ca nu poti fi un purtator de virus care ar poate contamina pe altii.

5. Daca nu ai avut Covid19 si niciun simptom nu inseamna ca esti purtator de virusi dar nici nepurtator.

6. Daca ai avut Covid19 cu o varianta nu inseamna ca nu poti fi repurtator de aceiasi varianta sau de altele.

7. Varianta omicron este mult mai contagioasa dar mai putin periculoasa caci nu s-au semnalat decese cu omicron.

8. Culmea e ca varianta omicron s-a raspandit mai repede in tarile cu procente foarte mari de vaccinare.

In conditiile astea de ce se vrea introducerea certificatului verde si vaccinarea obligatorie?

Se vrea sa traim cu ideea ca locurile pline de oameni cu certificat verde sunt sigure?.. cand defapt sunt la fel de periculoase sau mai periculoase caci esti dezarmat si nu te mai pazesti! Vor sa ne auto-tepuim?

De ce se vrea protectie la omicron cand poate fi socotit ca un vaccin natural din moment ce oamenii ce fac Covid-19 omicron nu mor dar produc anticorpi anti Covid?

Am impresia ca nu e vorba de medicina ci e vorba de oportunitatea de reinstaurare a totalitarismului mondial si suspendarea oricaror drepturi si libertati individuale si colective spre transformarea oamenilor in obiecte de uz personal ale politrucilor si ale sistemelor tortionare, justitiare, represive politienesti securistico-militare caci daca esti etichetat si infierat ca vitele ca fiind ale cuiva atunci vei fi bagat mai usor si vei putea fi tinut in sclavia sistemului totalitar si a omului sef ipocrit privilegiat peste alti oameni care va face dupa bunul sau plac ceea ce va hotara el in mod discretionar bineinteles justificandu-si actiuniile ca sunt pentru binele si interesul public si al majoritatii care a votat.
__________________
MoroncEkUlaș înVaț leppăd∈maiLUMEUjUglu(fivrEhoț-șcaUsLEUz∈u=sminț∈E-=nEbUParv∈grozînș∈= pripIS∈xpuUnga+cârâmErid-fugid-logivina-stiEsin∈rEUtU-antisimțidur-lăudobasculaș-trădățol-scopbârf-tUt∈u-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-f∈ciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-ter∈sUșefhUț-fant∈zis-progr∈xit=victiviclUadicdol t∈iasia∈ picUpic n facinatia gogoș∈rporkd∈luvulps sat∈ plâplaci sascapi d T sal∈faci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici CuvânteuL si FataTa

Last edited by Moroco; 13.12.2021 at 16:45:46.
Reply With Quote
Răspunde