Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #421  
Vechi 22.02.2022, 12:58:06
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai satana, tu elimini doar fum intunecat din tine in orice faci si pozezi in ditamai apostolul apocaliptic care ii invata pe altii calea NIP, si ma acuzi pe mine de...

Fum intunecat ce esti stai in banca ta.

O patesc? Hai sa te vad ca doar gura e de tine..

Esti doar un mosneag caruia i s-a urcat la cap ca e ceva dupa ce ai invatat pe de rost nebunia de la nip.

Mosneag intunecat care elimina fum intunecat, asta esti.
Reply With Quote
  #422  
Vechi 22.02.2022, 14:04:59
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Talking

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu crezi mai mult in povesti si legende cu zei decat in realitate? Nu-s zei ci demoni si grecii si popoarele pagane si lumea te minte!
Nu ai inteles ce am scris: eu nu cred in povestile alea, sunt doar imaginatii/fictiuni dar sunt frumoase, nimeni nu a spus ca asa a fost sau asa este. E fictiune si atat. Literatura SF/fantezie. Nu cred nici in legendele cu zei sau pagani, eu cred in ce ne invata Biserica, Iisus Hristos, Maica Domnului si Dumnezeu. Nu e rau daca citesti niste povesti fantastice. Chestia e sa nu le declari la "istorie" sau "documentar" sau sa crezi in ele, pentru ca nu sunt adevarate scrierile.

Si Praslea cel Voinic cu merele de aur sunt o fantezie, sunt frumoase, romanesti (bine nu se ridica la rangul lui Tolkien), e bine sa evadezi un pic din realitate cand le citesti, dar sa nu le declari ca fiind adevarate. Tolkien nu a declarat niciodata ca astea sunt adevarate, toate sunt creatii fictive. Acum m-am apucat de "The Witcher"!

Tu ai putea sa scoti o carte despre Teoria Packman 3D. Dar intrebarea mea in ce stil o sa bagi la: "istorie" sau "fictiune"? Eu ti-as recomanda la "fictiune" sa o pui. Creezi niste personaje, faci un scenariu ca lumea, intrigi, desfasurarea actiunii, deznodamant, si eu iti voi cumpara cartea dar ramane fictiune teoria packman si atat, daca o faci la nivelul epic, poate la librarii, te aseaza cu cartea langa scrierile lui Tolkien :D
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #423  
Vechi 22.02.2022, 18:28:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai satana, tu elimini doar fum intunecat din tine in orice faci si pozezi in ditamai apostolul apocaliptic care ii invata pe altii calea NIP, si ma acuzi pe mine de...

Fum intunecat ce esti stai in banca ta.

O patesc? Hai sa te vad ca doar gura e de tine..

Esti doar un mosneag caruia i s-a urcat la cap ca e ceva dupa ce ai invatat pe de rost nebunia de la nip.

Mosneag intunecat care elimina fum intunecat, asta esti.
N-ai inteles, nu te-am amenintat, nu de la mine o s-o patesti ci o s-o patzesti de la tine si de la muscocii care te introneaza mare jmecheras justitiar bataus.

Io daca m-as scobora la mintea ta si as intra cu tine in ring, ai cadea in secunda 2 si ai fi Knokaut! Nu-s mos si nici satana, asa ii pare interesului viclenie tale, io sunt puternic, sunt tanar inca, ce mai o stanca!

Nici nu ma gandesc sa-ti vreau raul, ma pazesc sa nu spun nimic rau de tine, sa nu-mi doresc, nu indraznesc nici macar o vorba rea la adresa ta ca sigur ai crapa.

Deci nu ca amenintare am zis sa te opresti ca sa n-o patesti ci ca te ia fiariisisisul muscoci si drosofilele melanogangster si te duc in isipita si te sinucizi ca prostul... uitand ca io te-am iertat mereu si te-am iubit rugandu-ma sa nu crapi.

Nu-ti doresc raul si nici excluderea. Am rabdare, adevarul va iesi la lumina ca uleiul deasupra apei si te va elibera. Problema e ca-ti va fi greu sa ajungi la El daca nu vrei nicicum sa-L crezi.

Daca m-as supara pe tine.... mai bine nu ma gandesc ce ti s-ar putea intampla, dar n-am cum sa ma supar pe un pripit! N-am cum.

(Ps: Nu io ci tu esti satana ce scoti fum toxsexic de ipocrit-travestit pe toate threadurile, abureala de la vomitatura in care o sa te inneci daca persisti si te ambitionezi.

Vrei sa ma provoci la lupta, la bataie? Pai te bat la orice ora din zi si din noapte legat la mana dreapta si la un picior si la ochi. Dar nu e nevoie sa te lovesc, o sa-ti zic ceva si o sa te lovesti singur pana pici la pamant. O sa-ti zic ca nu te-am mintit si se va adeveri. Te rog io, cand o sa afli, nu-ti fa rau, evita sa te ataci la persoana!)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.02.2022 at 18:59:53.
Reply With Quote
  #424  
Vechi 22.02.2022, 19:27:38
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu ai inteles ce am scris: eu nu cred in povestile alea, sunt doar imaginatii/fictiuni dar sunt frumoase, nimeni nu a spus ca asa a fost sau asa este. E fictiune si atat. Literatura SF/fantezie. Nu cred nici in legendele cu zei sau pagani, eu cred in ce ne invata Biserica, Iisus Hristos, Maica Domnului si Dumnezeu. Nu e rau daca citesti niste povesti fantastice. Chestia e sa nu le declari la "istorie" sau "documentar" sau sa crezi in ele, pentru ca nu sunt adevarate scrierile.

Si Praslea cel Voinic cu merele de aur sunt o fantezie, sunt frumoase, romanesti (bine nu se ridica la rangul lui Tolkien), e bine sa evadezi un pic din realitate cand le citesti, dar sa nu le declari ca fiind adevarate. Tolkien nu a declarat niciodata ca astea sunt adevarate, toate sunt creatii fictive. Acum m-am apucat de "The Witcher"!

Tu ai putea sa scoti o carte despre Teoria Packman 3D. Dar intrebarea mea in ce stil o sa bagi la: "istorie" sau "fictiune"? Eu ti-as recomanda la "fictiune" sa o pui. Creezi niste personaje, faci un scenariu ca lumea, intrigi, desfasurarea actiunii, deznodamant, si eu iti voi cumpara cartea dar ramane fictiune teoria packman si atat, daca o faci la nivelul epic, poate la librarii, te aseaza cu cartea langa scrierile lui Tolkien :D
Ma bucur ca nu crezi in basme cu zei, in povesti cu zmei si extraterestrii insa trebuie sa te rogi sa-ti descopere Dumnezeu talcul lor, morala lor, exista totusi ceva de crezut si de luat aminte asa ca in pilde.

Teoria PacMan3D-nD nu e o fictiune ci o realitate in care traim. Nu e packman ci PacMan! Vizionare placuta a povestii SF din link!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 01.07.2022 at 12:44:58.
Reply With Quote
  #425  
Vechi 22.02.2022, 23:48:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Vrei sa ma provoci la lupta, la bataie? Pai te bat la orice ora din zi si din noapte legat la mana dreapta si la un picior si la ochi. Dar nu e nevoie sa te lovesc, o sa-ti zic ceva si o sa te lovesti singur pana pici la pamant. O sa-ti zic ca nu te-am mintit si se va adeveri. Te rog io, cand o sa afli, nu-ti fa rau, evita sa te ataci la persoana!)
Tu ameninti dar nu ameninti, esti ortodox dar nu esti ortodox, esti cu Petra dar nu esti cu Petra.

Esti asa, instabil. Esti dar nu esti, nici tu nu stii ce esti.

Pai ce esti Moroncele, esti ce esti sau esti ce nu esti?

Vezi ca daca te legi la ochi poate te lovesti pe tine.

Si de unde stii tu ca ma poti bate? Esti sigur sigur de asta... ? Eu iti zic s iti mai reduci fumurile din cap ca s-ar putea sa fie invers.


Din ce vad pe forum ti-ai luat-o in toate colturile, esti cumva asa pe la colt, le incasezi in toate pozitiile, despre ce vorbesti tu acolo, cand tu abia baigui cate ceva prin posturi...

Ce tot elucubrezi acolo de bataie data, ca ti-ai incasa-to pe forum la greu.

Din ce stiu scrie pe tine '€žEverlast, sac de 40 kg pentru profesionisti€. Daca stii ce inseamna... ca tot te bagi in seama pe subiect.

Moroncele, cat timp ai sa fii la NIP o sa scrie pe tine Everlast... pentru profesionisti.

Nu te mai sparge in figuri ca esti aici la incasare...

Zi unde si cand... cu manusi sa fie sportiv sa nu ramai cu probleme dupa

Last edited by gpalama; 22.02.2022 at 23:55:14.
Reply With Quote
  #426  
Vechi 23.02.2022, 14:15:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu ameninti dar nu ameninti, esti ortodox dar nu esti ortodox, esti cu Petra dar nu esti cu Petra.

Esti asa, instabil. Esti dar nu esti, nici tu nu stii ce esti.

Pai ce esti Moroncele, esti ce esti sau esti ce nu esti?
Greu pricepi, is cu Petra dar nu-s cu ezoterismul si satanismul, is cu tine dar nu-s cu cruzimea si necredinta ta in NIP si in Teoria PacMan3D-nD, is ortodox dar nu-s cu ipocrismul lupilor travestiti in haine de oaie care largesc sau invartoseaza Calea, is cu pacatosii ca sa se mantuie dar nu-s cu pacatele si rautatile lor lumesti!

Citat:
Vezi ca daca te legi la ochi poate te lovesti pe tine.
Neglijezi vederea cu ochii mintii. Ma leg la ochii trupesti dar ma folosesc de cei duhovnicesti.

Citat:
Si de unde stii tu ca ma poti bate? Esti sigur sigur de asta... ? Eu iti zic s iti mai reduci fumurile din cap ca s-ar putea sa fie invers.
Pentru ca-mi cunosc puterea rautatii, a fricii, a loviturilor fatale. Nu ai cum sa te aperi, te lovesc la punctele vitale si te omor cat ai clipi si asta nu e bine. De aceea ma feresc de orice provocare ca s-ar putea sa-ti bag un deget prin ochi pana in creier urland cand nu te astepti, ca sa ma razbun. Deci de aia zic ca-mi stiu cruzimea de sarpe-porc-de caine lup imbracat in zale de bani de aur. Is ca Gerula, cand rasuflu spre cineva cu ura inghiata pana si focul obijnuit. N-as vrea deci sa te iau la bataie, mai bine ma las batut trupeste, ca sa nu cumva sa te vatam.

Citat:
Din ce vad pe forum ti-ai luat-o in toate colturile, esti cumva asa pe la colt, le incasezi in toate pozitiile, despre ce vorbesti tu acolo, cand tu abia baigui cate ceva prin posturi...
ha-ha, n-ai cum sa ti-o iei in colturi sau pe la colt. Niciun nebun n-ar lovi cubul in colt, taurul sau rinocerul in corn iar daca fiara ranita se retrage la colt n-ai cum sa-l ataci fara sa te raneasca grav. Bâigui?

Citat:
Ce tot elucubrezi acolo de bataie data, ca ti-ai incasa-to pe forum la greu.
Asa cred toti, ca ei au spus adevarul si ca au avut dreptate si ca m-au batut, m-au invins, saracii de ei.

Citat:
Din ce stiu scrie pe tine ”Everlast, sac de 40 kg pentru profesionisti”. Daca stii ce inseamna... ca tot te bagi in seama pe subiect.
Scrie altceva: ”Babilon? Never for Ever!”

Citat:
Moroncele, cat timp ai sa fii la NIP o sa scrie pe tine Everlast... pentru profesionisti.
Cat timp o sa lovesti cu calcaiul in Trambite si in NIP o sa scrie pe tine IAD!


Citat:
Nu te mai sparge in figuri ca esti aici la incasare...
Fireste, cu cat ma lovesti aici jos la cazinoul din Cer imi vine un MagicJackpot! N-am cum sa nu-l incasez! Tu o sa fii in iad si foarte sarac. Sa-ti amintesti sa-mi ceri bani ca sa-i mitui pe draci sa te chinuie mai putin.

Citat:
Zi unde si cand... cu manusi sa fie sportiv sa nu ramai cu probleme dupa
Mi-e frica... mi-e frica rau sa nu cumva sa te lovesc si sa te omor...
Asa ca arma mea e Crucea, iertarea si Binecuvantarea!
Cand? La orice ora din zi si din noapte. Unde? Oriunde si oricand!

Te-am iertat, sa fii binecuvantat! Gata, te-am ”spart”!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2022 at 19:29:39.
Reply With Quote
  #427  
Vechi 23.02.2022, 20:55:08
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai crestinule care ii omori pe altii, bine ai ajuns cu invatatura ta NIP, la dat in cap...

Ce pot sa zic ce semeni, rasari.

Ai semanat prostie, ai cules nebuni ca Moroncel.
Reply With Quote
  #428  
Vechi 30.06.2022, 19:27:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai crestinule care ii omori pe altii, bine ai ajuns cu invatatura ta NIP, la dat in cap...

Ce pot sa zic ce semeni, rasari.

Ai semanat prostie, ai cules nebuni ca Moroncel.
Zici tu... mereu pe dos... da' stii tu, cine zice (de altii) ala e.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 01.07.2022 at 12:52:14.
Reply With Quote
  #429  
Vechi 05.07.2022, 14:07:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Pe Luna se vede aceiasi harta a lumii dublata stanga-dreapta.

Conform Teoriei PacMan3D-nD creatia fiind material finita inseamna ca atat in stanga cat si in dreapta se vede aceiasi harta a intregii lumi de jos, fireste distorsionata din pricina convexitatii semisferice a lunii asa ca o oglinda semisferica transparenta in care se radiografiaza si se reflecta nu doar lumina din spectrul vizibil ci din tot spectrul radiatiei.

Toate din cele ascunse vor ajunge la lumina si se vor vedea, se vor stii, se vor cunoaste asa ca nu va bazati pe minciuna rautatii!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #430  
Vechi 13.07.2022, 05:39:40
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.975
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
...
Toate din cele ascunse vor ajunge la lumina si se vor vedea, se vor stii, se vor cunoaste asa ca nu va bazati pe minciuna rautatii!
12. Eu, înțelepciunea, locuiesc împreună cu prevederea și stăpânesc știința și buna-chibzuială.
24. Nu era adâncul atunci când am fost născută, nici chiar izvoare încărcate cu apă.
25. Înainte de a fi fost întemeiați munții și înaintea văilor eu am luat ființă.
26. Când încă nu era făcut pământul, nici câmpiile, nici cel dintâi fir de praf din lume,
27. Când El a întemeiat cerurile eu eram acolo; când El a tras bolta cerului peste fața adâncului,
28. Când a întărit norii sus și izvoarele adâncului curgeau din belșug,
29. Când El a pus hotar mării, ca apele să nu mai treacă peste țărmuri și când El a așezat temeliile pământului,
30. Atunci eu eram ca un copil mic alături de El, veselindu-mă în fiecare zi și desfătându-mă fără încetare în fața Lui;
31. Dezmierdându-mă pe rotundul pământului Lui și găsindu-mi plăcerea printre fiii oamenilor.(Pilde Solomon8,12.24-31)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare