Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.11.2022, 00:08:58
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 436
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
globalism vs autohtonism.
Toata lumea condamna imoralitatea Qatar-ului de a impune credinta lor religioasa, dar nimeni nu se ia de promovarea pedofiliei de catre Balenciaga. Nici o echipa de fotbal nu protesteaza impotriva Balenciagei. A fost un scandal monstru pentru asa ceva. Doar Kanye West a protestat impotriva Balenciaga (dintre vedete), ca in rest toate vedetele tac malc.


Si Vestul cica, chipurile, vorbesc despre moralitate. Chiar ca sunt satanisti elitele.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 29.11.2022 at 00:11:02.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.11.2022, 00:47:25
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.746
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Toata lumea condamna imoralitatea Qatar-ului de a impune credinta lor religioasa...

Nu am urmărit toate scandalurile, despre qatar citisem demult că furnizase sprijin concret pt destabilizarea Siriei:

Qatar bankrolls Syrian revolt with cash and arms
http://ig-legacy.ft.com/content/86e3...#axzz7lyec5YgK

The gas-rich state of Qatar has spent as much as $3bn over the past two years supporting the rebellion in Syria, far exceeding any other government, but is now being nudged aside by Saudi Arabia as the prime source of arms to rebels.

Deci ei se ocupă cu așa ceva, împotriva unei țări care are tot Coranul ca și carte religioasă, atât sirienii cât și qatarezii sunt majoritar suniți (nu e nici măcar conflictul sheiți și suniți din sânul lumii musulmane), și ei o ard principiali și că e religia păcii.

Dacă tot globul se închina la Coran, tot găseau motive de dispută religioasă, diferende de interpretări ca să facă războaie, să fure femeile(virginele), aurul, resurse, tot, sunt niște acaparatori prin definiție, religia e doar un pretext care susține înfruptarea din avutul aproapelui.

Ce e mai șocant în qatar e spitalul pt șoimi, incredibil așa ceva, când oamenii erau sclăviți să ridice stadioane și unii mureau aceștia își îngrijesc vrăbiile de companie în condiții de hotel de 5 stele:

https://www.gsp.ro/international/cam...mi-680926.html

CORESPONDENȚĂ DIN QATAR Spitalul de Șoimi din Doha arată mai bine decât spitalele de oameni din România! » Reportaj spectaculos de la trimișii speciali GSP la Mondial


Șoimul e privit ca și ceva sacru, deși Biblia cand numește chip cioplit se referă și la orice vietate.

Ieșirea cap20. versetele 5-6.
Să nu-ți faci chip cioplit și nici un fel de asemănare a nici unui lucru din câte sunt în cer, sus, și din câte sunt pe pământ, jos, și din câte sunt în apele de sub pământ!

Să nu te închini lor, nici să le slujești, că Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu zelos, care pedepsesc pe copii pentru vina părinților ce Mă urăsc pe Mine, până la al treilea și al patrulea neam,



Nu e mare diferență între ei și păgânii din India care divinizează vaci, maimuțe, șobolani elefanți.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde