Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 07.04.2008, 15:21:01
florina.stan florina.stan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2007
Mesaje: 15
Implicit

Alt articol pe aceeasi tema

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/798670/Gravid-si-celebru/
Reply With Quote
  #32  
Vechi 07.04.2008, 20:53:44
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Am citit in acel articol ca de fapt el a fost femeie la inceput, asa ca stirea e 80% falsa, pentru ca el nu a facut decat sa arate ca un barbat prin anumite tratamente medicale, dar organele sunt de femeie, asa ca ne-am agitat degeaba. Citisem articolul si inainte sa postez prima oara, dar ceva m-a facut sa ma revolt chiar si asa! :hmmm:
Reply With Quote
  #33  
Vechi 07.04.2008, 22:23:27
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Am citit in acel articol ca de fapt el a fost femeie la inceput, asa ca stirea e 80% falsa, pentru ca el nu a facut decat sa arate ca un barbat prin anumite tratamente medicale, dar organele sunt de femeie, asa ca ne-am agitat degeaba. Citisem articolul si inainte sa postez prima oara, dar ceva m-a facut sa ma revolt chiar si asa! :hmmm:
chiar si asa, saraca/saracul pentru ca nu mai stiu cum sa ii spun cred ca traieste intr-o confuzie totala...prima data femeie, apoi barbat, apoi iar femeie:hmmm:, bine ca nu exista si o a treia varianta...
Reply With Quote
  #34  
Vechi 22.10.2008, 16:45:54
fleur_de_neige's Avatar
fleur_de_neige fleur_de_neige is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

vai de ''familia ''aia,vai de copil !
Reply With Quote
  #35  
Vechi 22.10.2008, 22:27:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fleur_de_neige Vezi mesajul
vai de ''familia ''aia,vai de copil !
Culegem ceea ce semanam, sau mai bine zis, ce acceptam sau ne facem ca nu vedem. Ne-am aliniat legistlatie statelor membre UE. Oare ce va mai urma?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #36  
Vechi 24.10.2008, 00:43:47
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Si iata cum timpul a trecut ca un fulger iar fostul gravid este acum fericita"mamica" a unei superbe fetite... inutil a mai specifica cu cat a vandut "mamica" exclusivitatea pozei cu fetita sa
Doamne apara-ne de toata sminteala!!!!!
Reply With Quote
  #37  
Vechi 24.10.2008, 14:22:57
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Question

Ceeeeeeeeeeeeeee voi vb serios?
Reply With Quote
  #38  
Vechi 16.12.2008, 23:14:45
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Omul acela,daca se intoarce la Dumnezeu,daca isi da seama de ce a facut,si de ce pacat face si se roaga lui Dumnezeu poate fi iertat,mai marele pacat este ca multi nu isi dau seama la timp de ce fac,sa se intoarca,nu exista om fara un mare pacat,sunt multi oameni care fac pacate fatale dar Dumnezeu ii iarta doar daca se intorc la El,cel putin asa cred eu.Ajuta-ne Doamne sa ne curatim de pacatele noastre care sunt foarte mari.
Acum poate par absurd dar il vedeti pe Gigi Becali?toata lumea zice ca e bogat,a facut multe lucruri necurate,afaceri ,stiti voi ce,miliardar,ati stat vreodata sa va intrebati de ce nu este pedepsit,sau poate mustrat de Dumnezeu,poate este ,dar am vazut ca el este credincios,poate credinta lui,oricat de mica ar fi il ajuta lasand in urma toate lucrurile necurate pe care le-a facut.Treziti-va si indepartati pacatul,oricat de mare a fi el,Dumnezeu ne iubeste si ne iarta dar doar daca vrem si ne intoarcel la El.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 22.12.2008, 15:21:05
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Acum poate par absurd dar il vedeti pe Gigi Becali?toata lumea zice ca e bogat,a facut multe lucruri necurate,afaceri ,stiti voi ce,miliardar,ati stat vreodata sa va intrebati de ce nu este pedepsit,sau poate mustrat de Dumnezeu,poate este ,dar am vazut ca el este credincios,poate credinta lui,oricat de mica ar fi il ajuta lasand in urma toate lucrurile necurate pe care le-a facut.
-Jiji e un biet clovn cu bani,care face parada cu asa zisa sa credinta in Dumnezeu,nicidecum un exemplu de urmat.
Va fi si pedepsit si mustrat,nici unul din noi nu scapam de lectiile pe care le avem de invatat...
Reply With Quote
  #40  
Vechi 09.01.2009, 00:22:19
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Topicul asta imi aminteste de un tip din Cluj, care traia cu ani in urma, acuma nu mai stiu ce e cu el.
Se chema LULU, iar tatal sau era mare boss prin armata, ceva de genul asta, insa bietul Lull nu era chiar tot, dar inofensiv.
Se imbraca cu un palton lung, mereu deschis la nasturi si se plimba cu autobusele prin Cluj toata ziulica.

Cand erau noi angajati la Politie, pai daca il vedeau pe el, il prindeau intotdeauna si-l duceau la comisariat. Acolo, insa era cunoscut de toti si seful de politie il intreba: pai bine ma, Lulule, pai ce-ai facut? de ce te-au adus astia aici? - razind bineinteles.deoarece stia raspunsul pe dinafara>
- Iaca, no, pai am adus astia doi prosti inapoi la sediu, ca or uitat drumu' si nu se mai stiu intoarce la lucru!!!!!!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Antonie Plamadeala - cinci ani de la trecerea la Domnul + cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 3 30.08.2012 13:25:12
Parastas de 6 luni KRIEBC Intrebari utilizatori 1 13.01.2012 22:04:53
Cinci moduri de a ne impartasi costel Impartasania (Taina Euharistiei) 14 05.09.2010 21:58:54
nu am barbat Anna Despre Sfanta Scriptura 10 29.08.2009 18:34:31