Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.10.2010, 21:07:01
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
E o prostie, domnule. Am citit cateva texte ale cantecelor lor, articole despre ei - nu sunt nici pe departe satanisti.

Ca dumneavoastra aveti tendinta sa echivalati muzica rock cu satanismul e alta poveste.

In ceea ce priveste modul de exprimare - nu pot, mancati-as gura ta, gheroane, nu pot mai baiatule, ca sa vorbesc cu matale asa cum vrei tu. Trebuie, mai, sa ma adresez cu persoana a doua plural, mai nene, ca nu te cunosc, n-am facut armata cu tine, si nu ne-am imbatat impreuna, intelegi tu ?

In concluzie, va rog sa nu va suparati :)
am vrut sa va scap de un dracusor.. asta este un dracusor:) eh.. timpul va va intelepti.. pe amandoi, daca nici bautura nici armata nu au reusit.. glumesc mai.. stiti?ridicolul descoperit sare la beregata, ca tot sunteti mai elitist (cica), cine a spus asta? vedeti ca in Rai se intra la singular si in genunchi taras pe coate:) va trebuie sa va murdariti (amandoi)dumneavoastra si cu domnia voastra.. domnule draga.. ce vreau sa-ti arat chiar daca ma vei ura o vreme este ce urati suntem pe dinauntru si sa stiti ca lucrurile astea superficiale si mici tin sufletul mort, ca daca nu renuntam la cele mici cum o vom face la cele mai mari? cum te vei injosi dumneata sa stai in Rai langa un lepros care va vorbi numai cu mancati-as gura ta? si va mirosi urat? ca va va pune Dumnezeu la incercarea asta.. si atunci? exersati smerita cugetare, va va fi mai defolos ca toate stiintele lumii care apropo sunt false si inventate de diavol toate ca sa tina mintile oamenilor ocupate, dar nu ma veti crede ,celputin nu acum, nici aici.. asa ca.. e nevoie de rugaciune.. eu va recomand o rugaciune sincera.. dezbracati-va in pielea goala, vorbesc foarte serios si privind in jos, rugati-va ca sa va dezinhibati, eventual, dar nu ca nu aveti icoane, ca va puneam s faceti si niste metanii ca sa invatati smerita cugetare... macar sa tindeti spre ea ca numai ce v-am pomenit si vrajmasul v-a sugrumat de beregata, de fapt centrul maniei e imediat intre inima si gat in partea stanga.. simtiti ca plesneste? trebuie sa scapati de el.. faceti ce v-am invatat, vorbesc cat se poate de serios si Dumnezeu imi e martor si va veti dezinhiba si veti plange starea jalnica in care ne gasim cu totii.. suntem niste improvizati si niste farsori ipocriti .. incepand cu mine!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.10.2010, 21:13:29
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

eu nu reusesc sa ma lepad de mine insumi, ca porunca nu zice "lepadati-va de domniile voastre, ne scuzati pentru intrerupere"..:))
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.10.2010, 21:17:41
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

iata si despre Korn.. daca sunt sau nu satanisti?
http://www.youtube.com/watch?v=KTdACQAD8hI
da ati ascultat Korn?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.10.2010, 21:20:01
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
iata si despre Korn.. daca sunt sau nu satanisti?
http://www.youtube.com/watch?v=KTdACQAD8hI
da ati ascultat Korn?
Sincer, nu am ascultat dar la cum arata mi se pare destul de infricosator si in acelasi timp neplacut sa il ascult.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.10.2010, 21:51:43
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai frate sau sora Erethorn uite aci pe siteul Mitropoliei Moldovei cu binecuvantarea IPS Teofan publicat despre un Sfant Schit din tara Fagarasului de a fost daramat cu tunul de inselatii de draci catolici si acum e reconstruit:
http://www.doxologia.ro/imagine/schi...l-de-la-breaza
Uite aci de alta Sfanta Manastire de e foarte aproape de acel schit (sub 20km distanta,sunt la poalele Fagarasului ambele) zis mai devreme unde iar zice ca a fost distrusa cu tunul:
http://www.crestinortodox.ro/biseric...ani-68040.html
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 09.10.2010, 21:59:46
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Mai frate sau sora Erethorn uite aci pe siteul Mitropoliei Moldovei cu binecuvantarea IPS Teofan publicat despre un Sfant Schit din tara Fagarasului de a fost daramat cu tunul de inselatii de draci catolici si acum e reconstruit:
http://www.doxologia.ro/imagine/schi...l-de-la-breaza
Uite aci de alta Sfanta Manastire de e foarte aproape de acel schit (sub 20km distanta,sunt la poalele Fagarasului ambele) zis mai devreme unde iar zice ca a fost distrusa cu tunul:
http://www.crestinortodox.ro/biseric...ani-68040.html
Si ce daca ? A pretins cineva ca un catolic nu poate pacatui ?

Sau nu exista si nu au existat ortodocsi care sa ucida si sa darame ?!

Adevarul unei Biserici sta in sfintenia credinciosilor sai ? In cazul acesta, va sfatuiesc sa va indreptati catre un cult neoprotestant, doar ei au aceasta conceptie.

Vreti sa va dau linkuri catre biserica catolica din cartierul meu, unde s-a incercat sa se puna noaptea foc ? Ar dovedi ceva ?

Va rog sa nu mai folositi expresia "inselatii de draci" cu trimitere la catolici in general, deoarece ma voi adresa administratorului.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.10.2010, 10:33:12
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
ce parere aveti despre acest om? eu sincer fiind eu insumi un fiu risipitor mult mai risipitor decat el ,dar asta este alta poveste, dar totusi fiind risipitor si fiind pescuit la fel ca si el de dragostea lui Hristos exact ca in acea icoana a coborarii la iad a lui Hristosin care ridica din temintele iadului faptura umana, rupe lanturile grele cu care eram legati, surpa portile, ca in icoane se picteaza bucati din poarta si lacatul rupt, facut bucati de aceasta dragoste care ne salveaza pe toti cei ce insetam dupa ea.. ea cand vine nu te intreaba ce-ai facut, de ce ai ajuns aici, de ce nu ai fost cuminte, te strange la piept se contopeste cu tine cu durerea ta si cine a trait astfel de experiente stie ca asta vindeca.. sufletele pacatoase nu mai spera la mantuire si la dragostea Sa si cand se vad iertate si inca si iubite cu o iubire neconditionata si desavarsita, cine va spune, cine va povesti ce va simti acel om in acele clipe? iata aici marturia unui fost satanist ,chitaristul celei mai prolifice si bine vandute trupe sataniste de heavymetal Korn se numeste, din intreaga lume si din toate timpurile! va invit sa urmariti un clip care iti taie respiratia.. si mai sunt multe astfel.. aviz inimilor impietrite, in special bietilor fratilor nostri ce-si spun atei
ma astept si la reactii adverse ,poate ca vor spune unii ca nu e ortodox ,altii ca are tatuaje si ca nu-l primeste in Rai:) nu pot decat sa ma rog sa inteleaga acesti oameni de ce a venit Hristos si mai ales ca toti suntem la fel de cazuti, in aceiasi oala doar ca poate nu am avut conditiile unora..iata filmuletul!
http://www.youtube.com/watch?v=EOeruTrdF1Q
Korn nu este o trupa satanista,iar in lumea celor care asculta black si death metal este destul de dezaprobata fiind considerata o muzica mult prea facila, comerciala.
Dincolo de aspectul muzical,povestea impresioneaza pentru ca vine din partea unui om dependent de droguri,un artist care spune ca a incercat cam toate placerile pe care lumea materiala le poate oferi:bogatie,betia puterii si adulatiei fanilor,sex,droguri si a ajuns in cel mai de jos abis de unde a realizat ca viata sa aici are un cu totul alt scop:acela de a-si indeplini misiunea de tata pentru fetita lui,care si asa isi pierduse mama in urma drogurilor si acela spiritual.
Brian nu mi se pare nicidecum inspaimantator si nu accesoriile si tatuajele ar trebui sa ne impresioneze,nici muzica rock sau ca e un fost dependent de droguri,ci sufletul sau.
Ar fi bine sa invatam sa privim oamenii dincolo de aparente si prejudecati pentru a-i intelege cu adevarat.
Povestea lui e impresionanta si cred ca Gheron o intelege cel mai bine dintre noi.
Caile Domnului sunt nebanuite si felul in care El lucreaza este minunat...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 10.10.2010 at 11:03:31.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 10.10.2010, 14:50:09
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

auziti citatul asta!
"Nu cred ca l-am cunoscut pe Iisus pana cand nu am iesit din carapacea (inchipuirea) mea si pana nu am devenit doar inca un om diperat si distrus! atunci abita El a devenit REAL PENTRU MINE!"

cati dintre noi traim in minciuna? cati dintre noi nu suntem bantuiti stori, ucisi, despuiati, obositi, satui, disperati si rupti de patimi? dar ne mintim pe noi insine ca suntem "pe cale".. singura metoda de a fi pe cale este sa te vezi in afara ei.. sa iti vezi adevarul si asata daca esti sincer cu tine este si nu poate fi altfel decat groaznic.. sfintii asa traiesc in adevar.. stiu ce sunt.. pentru asta avva Arsenie nu vroia sa vada lumina soarelui in ultimii sai ani, el care nu mai avea gene de atata plans al pacatelor spunea in rugaciune, ingaduieste-ma Doamne ca nimic bun nu am facut pe pamant, nu ma lua asa.. si-si aoperea fata ca nu era vrednic sa vada nici macar lumina asta desarta..
in ce minciuna traim noi atunci? care suntem uscati si fara lacrimi, in schimb,lini de patimi su rusinati si umiliti de pacat? cu totii traim pentru placere si fugim de cruce fugim de ADEVAR.. nu putem sta in el nu-l suportam.. ne arde.. de asta nici nu comenteaza prea multa lume pe acest thread.. nu vor sa se trezeasca.. somnoroase pasarele in gradina noastra ortodoxa, toate pasarile dorm, rar se mai trezeste cate una care cata sa se faca om..iata un alt link, de-a dreptul cutremurator, in sensul curat al cuvantului.. http://www.youtube.com/watch?v=N3KSWYYJqyo
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.12.2010, 14:12:29
Katharsis
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Wtf....

Daca si Korn sunt satanisti ............ http://www.youtube.com/watch?v=z-cHubYaLuQ astia cum sunt ? Why listen to a lesser evil ?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.12.2010, 15:20:54
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
ce parere aveti despre acest om? eu sincer fiind eu insumi un fiu risipitor mult mai risipitor decat el ,dar asta este alta poveste, dar totusi fiind risipitor si fiind pescuit la fel ca si el de dragostea lui Hristos exact ca in acea icoana a coborarii la iad a lui Hristosin care ridica din temintele iadului faptura umana, rupe lanturile grele cu care eram legati, surpa portile, ca in icoane se picteaza bucati din poarta si lacatul rupt, facut bucati de aceasta dragoste care ne salveaza pe toti cei ce insetam dupa ea.. ea cand vine nu te intreaba ce-ai facut, de ce ai ajuns aici, de ce nu ai fost cuminte, te strange la piept se contopeste cu tine cu durerea ta si cine a trait astfel de experiente stie ca asta vindeca.. sufletele pacatoase nu mai spera la mantuire si la dragostea Sa si cand se vad iertate si inca si iubite cu o iubire neconditionata si desavarsita, cine va spune, cine va povesti ce va simti acel om in acele clipe? iata aici marturia unui fost satanist ,chitaristul celei mai prolifice si bine vandute trupe sataniste de heavymetal Korn se numeste, din intreaga lume si din toate timpurile! va invit sa urmariti un clip care iti taie respiratia.. si mai sunt multe astfel.. aviz inimilor impietrite, in special bietilor fratilor nostri ce-si spun atei
ma astept si la reactii adverse ,poate ca vor spune unii ca nu e ortodox ,altii ca are tatuaje si ca nu-l primeste in Rai:) nu pot decat sa ma rog sa inteleaga acesti oameni de ce a venit Hristos si mai ales ca toti suntem la fel de cazuti, in aceiasi oala doar ca poate nu am avut conditiile unora..iata filmuletul!
http://www.youtube.com/watch?v=EOeruTrdF1Q
Ce religie e? :D
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
în căutarea unui duhovnic... myself00 Generalitati 10 28.05.2012 02:53:07
cautarea adevarului camiann Generalitati 39 06.02.2009 19:15:52
Sunt in cautarea Acatistului Sf. SAMUEL Corinanyc Rugaciuni 0 01.04.2008 00:03:16
in cautarea unui loc de munca enia Intamplari adevarate 3 28.12.2006 15:46:36
cautarea danyA Secte si culte 4 15.12.2006 21:01:07