Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.07.2012, 19:46:52
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Si o minune a Sf. Ioan Rusul, sa i-o spui si tatalui tau:

"Un cunoscut inginer din Atena, dupa mai multe analize de laborator, a aflat de la doctori ca durerile de cap foarte puternice si schimbarile pe care le simtea in starea de sanatate se datoreaza unei tumori maligne, unui cancer la creier.

Doctorii il indeamna sa se hotarasca singur sa i se faca operatia: trebuie taiata cutia craniana deasupra fruntii, apoi de jur imprejur si, dupa aceea, sa i se extraga tumoarea.
Intreba daca pot aparea si efecte negative. Doctorii ii spun care sunt pericolele, care sunt riscurile ca operatia sa nu reuseasca, tot adevarul. Inginerul nu accepta operatia, si incepe sa aiba crize din ce in ce mai dureroase.

La cateva zile dupa aceea, la ora 3 noaptea suna telefonul.
- Unchiule, tu esti? (Il intreaba nepotica sa de 13 ani, un adevarat ingeras). Unchiule, iarta-ma ca-ti telefonez la ora asta, dar de-abia m-am trezit. Am avut un vis despre tine. Am vazut in somn un tanar blond, inalt, frumos, care mi-a zis: "copilul meu, sunt Sfantul Ioan Rusul; spune-i unchiului tau, inginerul, sa primeasca operatia ca sa i se scoata tumoarea. Voi tine eu mana chirurgului, nu i se va intampla nimic rau".
Unchiule, sa nu spui "nu" Sfantului.
Inginerul accepta, i se face interventia chirurgicala si tumoarea este extirpata.

Cum straluceau fetelor tuturor cand l-am vazut aici, in biserica Sfantului (povesteste preotul acestei biserici), impreuna cu nepotica ce vorbise cu Sfantul! Si-a scos palaria, pansamentele erau inca pe locul unde se facuse taietura craniului.” - (fragment extras tot din capitolul „Nu vreau sa merg la doctor” din cartea amintita mai sus.)

Sfantul Ioan Rusul, mare facator de minuni, sa se roage lui Hristos pt. tatal tau, Dumitru.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ne rugam pentru tatal meu, Niculae Daniela1a Rugaciuni 19 12.03.2012 16:30:14
Va rog frumos o rugaciune pt tatal meu care se stinge! Patrice Generalitati 41 21.04.2011 19:03:46
O rugaciune ptr tatal meu Constantin alinutza109 Umanitare 15 07.12.2010 18:03:37
Ajutor umanitar pentru 6 copiii si tatal lor... nutzy Umanitare 297 07.10.2009 21:05:47