Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 25.07.2012, 22:00:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.330
Smile " De ce nu plasng extraterestrii "

"Extraterestrii nu plang. Pentru ca nu exista. Nici cei ce cred in existenta lor nu plang. Pentru ca nu mai stiu sa existe. Izvorul lacrimilor, fie ele de durere sau de fericire, este doar Unul Dumnezeu. Iar lacrima ne da viata si apoi ne face vesnici. Cel ce L-a gasit pe Hristos nu mai cauta nimic printre stele, caci are absolut totul in inima sa. El doar priveste in Sus, caci stie ca acolo Cineva il iubeste. insasi inima lui este acolo, Sus. Si ii este dor de inima sa, in care, printre lacrimi, s-a salasluit intreg raiul. Hristos, sfintii Sai si toti cei pe care i-a invaluit cu iubirea Sa.

Dumnezeu este aici pentru a plange impreuna cu noi de durere si acolo, Sus, pentru a plange impreuna cu noi de fericire. Si totul nu este decat Iubire... O cosmica iubire..."
Monahul Paulin



Iata dragilor , tot articolul publicat pe acest site ORTODOX ! Din pacate putini dintre noi au aceasta curiozotate de a deschide interiorul acestui site , de a se informa cat de cat asupra unei probleme sau alta , si de aici apar tot felul de neantelegeri pe acest forum , recurgandu-se chiar la jigniri si lovituri sub centura care nu onoreaza pe nici un participant la discutie . Cine este destept sau nu , numai Dumnezeu stie , si fac un apel colegial ca sa incetam cu atacul la persoana, si cu judecatile aiurea . Pacat , mare pacat , ca thread dupa thread sa fie inchis inainte de vreme .
Crestinortodox.ro nu inseamna numai forum de discutii , ci mai cu seama reprezinta un site ORTODOX cu o sumedenie de articole pertinente , cu o platforma video-audio bine pusa la punct , iar toate problemele care se dezbat aici pe forum , au cel putin un raspuns autorizat in interiorul siteului .
Hai sa-l deschidem !
Pentru tema de fata va invit sa citim acest articol :


http://www.crestinortodox.ro/editori...rii-70397.html
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Blog-urile... raspunsuri fara intrebari ! windorin Biserica Ortodoxa si Massmedia 22 08.04.2013 16:53:47
Chip-urile in scoli UNNOOM Stiri, actualitati, anunturi 47 29.11.2012 11:01:53
Psb-urile si filocaliile in word antiecumenism Resurse ortodoxe on-line 4 09.10.2010 13:40:16
Pareri si sugestii elenavioletacocos Generalitati 8 22.12.2009 14:55:04