Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 03.12.2022, 17:35:52
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 436
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Dacă ar pica comunismul în China ar ajunge și acolo să fie foarte mulți boschetari, ar scădea nivelul școlar și ar ajunge iarăși să fie mulți analfabeți, s-ar închide fabrici și locuri de muncă, ar divorța mulți, ar fi iarăși explozie de prostituție și festivaluri ale diversității, ar fi droguri, jocuri de noroc care distrug, frig în case, foamete, sărăcie.
Rasa galbena e mai ascultatoare si muncitoare decat restul lumii. Dar te contrazic la ceea ce ai spus aici. Lucrurile astea se intampla de mult in China. Eu am fost in China cand am fost navigator...sunt destul de avansati pentru un "comunism", dar fiind o tara pagana (budista cum se cred ei) , obiceiurile pagane sunt la moda acolo: prostitutia aproape legala (inclusiv sodomia - femei-barbat, daca ma intelegi ce zic), boschetari pe strazi la fel, festivaluri sunt, frig in case este, foamete este, saracie nu mai zic in zonele suburbane si la sate. Si jocurile de noroc exista acolo.

Nu stiu nimic de sistemul scolar, in schimb.

Toata zona China-Filipine-Tailanda-Singapore, au obiceiuri din astea non-ortodoxe, nu conteaza latura politica, ei sunt pagani. Dar ca turist e bine sa vizitezi locuri noi, dar sa nu faci ce fac ei .
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 03.12.2022 at 17:38:25.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare