Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #27  
Vechi 19.11.2009, 12:59:07
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
simt ca tot ce se intampla are doar un scop: exterminarea celor slabi !
Doar simti sau ai si ceva argumente rationale la baza acestei afirmatii?

Imi pare rau pentru suferinta ta, dar adevarul e ca oamenii bolnavi, mai ales cei cronici, sunt o sursa de venit constanta pentru companiile farmaceutice.

Hotarati-va: ori e facatura ca sa se vanda vaccinuri si sa faca producatorii bani, ori e conspiratie al carei unic scop e depopularea planetei (nu vad de ce, avand in vedere ca cei foarte bogati, putini ca numar, iau banii de la astia multi, deci ar disparea o sursa de venit. Valabil si pentru companiile farmaceutice).

Cele doua teorii se bat cap in cap. Care e aia adevarata?

Citat:
alimentatie sanatoasa ,vitamine ,sport etc .
Recomandate, dar nu sunt panaceu universal, ci complementare.

Citat:
Vitamina D este “nutrientul miraculos“ care activează sistemul imunitar pentru a se apăra împotriva microorganismelor invadatoare
Imi place tare ce repede recurgem la termeni gen "miraculos"

Sunt curios cam ce eficienta ar avea sistemul tau imunitar, chiar si stimulat de vitamina D, in fata unor virusuri serioase. Pentru ca da, si alea sunt tot microorganisme.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Spuneti NU vaccinurilor-VACCINAREA: EROAREA MEDICALA A SECOLULUI antiecumenism Generalitati 1045 29.03.2024 21:46:14
20 de actiuni negative secundare florin.oltean75 Generalitati 15 11.04.2011 00:19:29
Studentii la teologie-exemple negative printre studenti E_my Preotia (Hirotonia) 32 25.05.2010 13:38:30
Ramanerea in ganduri negative: semn al necredintei Va_iubesc Generalitati 10 25.09.2009 19:06:32