Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.12.2010, 14:03:08
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Am eu o solutie.
Nu mai faceti sex pana la casatorie.

Nu costa nimic, nici prezervativul, nici nervii, nici certurile, nici adoptia.
Da ma, nu te costa nimic, atat ca risti sa fii frustrat/depresiv/etc. Unde mai pui si faptul ca nici masturbarea nu e 'permisa'. Ajungi fix la spitalul de nebuni.
Si daca te casatoresti la 35 de ani? Sau daca nu te casatoresti niciodata? Apropo, ati observat ca majoritatea domnisoarelor batrane sunt cam ciudate?

Cunosc niste familii de pocaiti (asta banuiesc ca inseamna ca apartin unei secte sau ceva, in fine). Si dom'le, oamenii aia sunt intr-adevar credinciosi, si isi respecta religia mai mult decat majoritatea ortodocsilor (in sensul ca nu se abat de la reguli asa cum e la cei mai multi ortodocsi); toti se casatoresc intre 18 si 22 de ani. Si intotdeauna m-am intrebat ... Bai frate, isi gasesc oamenii astia jumatatea *pac* toti in juru varstei de 19 ani? Adica pac sunt majori si gata au si dat peste dragostea vietii lor? Ca sa aflu apoi ca ei chiar respecta chestia asta cu sexul - de unde vine si raspunsul. Ce faci atunci cand ai 20 de ani si nu ai voie sa *asa cu asa*? Te casatoresti frate. Si odata ce faci sex chiar ai impresia ca iubesti cu adevarat persoana de langa tine, de unde si explicatia lor ca: ei chiar se iubesc extraordinar de mult.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.12.2010, 14:25:53
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rearbottoms Vezi mesajul
Da ma, nu te costa nimic, atat ca risti sa fii frustrat/depresiv/etc. Unde mai pui si faptul ca nici masturbarea nu e 'permisa'. Ajungi fix la spitalul de nebuni.
Si daca te casatoresti la 35 de ani? Sau daca nu te casatoresti niciodata? Apropo, ati observat ca majoritatea domnisoarelor batrane sunt cam ciudate?

Cunosc niste familii de pocaiti (asta banuiesc ca inseamna ca apartin unei secte sau ceva, in fine). Si dom'le, oamenii aia sunt intr-adevar credinciosi, si isi respecta religia mai mult decat majoritatea ortodocsilor (in sensul ca nu se abat de la reguli asa cum e la cei mai multi ortodocsi); toti se casatoresc intre 18 si 22 de ani. Si intotdeauna m-am intrebat ... Bai frate, isi gasesc oamenii astia jumatatea *pac* toti in juru varstei de 19 ani? Adica pac sunt majori si gata au si dat peste dragostea vietii lor? Ca sa aflu apoi ca ei chiar respecta chestia asta cu sexul - de unde vine si raspunsul. Ce faci atunci cand ai 20 de ani si nu ai voie sa *asa cu asa*? Te casatoresti frate. Si odata ce faci sex chiar ai impresia ca iubesti cu adevarat persoana de langa tine, de unde si explicatia lor ca: ei chiar se iubesc extraordinar de mult.

Exact asta de care vorbești e tradiția dracilor: că au scos zvonul că cică dacă nu înjuri, nu curvești, nu faci mallahie, devi ciudat, devi nebun... deci e musai să curvești că nu o să ți se întâmple nimic.

Păi ce zeamă te umflă dacă nu poftești să privești cu viclenie tot felul de nemulțumiri și artă, ce artă? păi artă marțială, că neascultarea și încăpățânarea te duce în mândria curviei de a te trata cu bere și cafia și alcool tare și curvie, ca să scapi de moarte, de groaza morții...

Păi nu vă dați seama că minciunile jignidoliceștii nu sunt alceva decât o scursură poftită de draci prin voi înșivă... ca să credeți că e bine să curvești, ca să te liniștești... păi oricât îți vine să... luptă-te să te smerești ca să asculți în taină... căci pofta de a te etala ca fățarnicii care acuză nu e decât o desfrânare avocățească... și nu se lasă ea până nu te pune șef de siloz, marele răzbunător...

Deci se poate să nu curvești și toți sfinții sunt exemple de necurvi și de viață feciorenlinică... Domnul există și imediat ce vede că mergi pe drumul cel bun, pe calea cea strâmtă, imediat te păzește ca să și ajungi la bun sfârșit, și nu la nebunia curviei... nebunia celui fățarnic, care se crede grozav, și după ce a curvit o viață, se nemulțumește și se îmbracă în alb și are mari pretenții... pretențiile lacomului nebun și nedrept...

Deci nu vă lăsați păcăliți de diavoli că nu se poate fără să curvești... cu siguranță se poate... dar e greu să ajungi acolo. Lașii și criminalii, se complac să se măgulească cu tot felul de compătimeli înălțătoare, că cică e o fatalitate, și că nu-i bai dacă curvești...

Ba-i mare bai!... nu pentru profesori, sau pentru părinții străini, ci pentru tine și pentru copiii tăi, pentru Dumnezeu, cel care uneori este și în inima ta...

Nu mai beți scursurile gLumii!

Last edited by vsovivi; 08.12.2010 at 14:27:55.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 08.12.2010, 14:35:13
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Exact asta de care vorbești e tradiția dracilor: că au scos zvonul că cică dacă nu înjuri, nu curvești, nu faci mallahie, devi ciudat, devi nebun... deci e musai să curvești că nu o să ți se întâmple nimic.
Nu e niciun zvon. Ei poate n-oi innebuni, dar cum am si spus: ai sa fii frustrat si desi nu ai sa faci chestiile alea, tot te gandesti la ele zilnic. Chiar vazusem pe cineva (alt forum) care spunea ca plange si ca nu mai poate si se chinuie sa nu pacatuiasca.
Are mult sens nu? Dumnezeul iubirii nemarginite sa-ti dea dom'le instinctele sexuale care sa se manifeste fara indoiala incepand cu varsta pubertatii - si apoi sa fie stabilit lucrul asta ca pacat. E ca si cum ti-as face cadou o masina noua ca sa te apere de frig iarna, si peste o saptamana dupa ce te-ai obisnuit cu ideea sa ti-o iau inapoi - numai asa ca sa vezi ce bine e, si sa poti suferi cat mai mult. Cinism?

PS: N-am spus ca-i bine sa-njuri/sa furi/sa bati sau ce-ai zis tu pe-acolo. Defapt eu nu cred c-as putea sa fac rau cuiva, numai diavol nu cred ca ma poti face :))
Ah, si cand spun de sex nici macar nu ma refer la: "ma duc in club, iau 3 gagici si ajung fix in pat cu ele". Uite, ai o prietena, o iubesti si.. simti ca vrei sa-i oferi ceva mai mult.

Last edited by Rearbottoms; 08.12.2010 at 14:38:33.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.12.2010, 14:47:39
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rearbottoms Vezi mesajul
Nu e niciun zvon. Ei poate n-oi innebuni, dar cum am si spus: ai sa fii frustrat si desi nu ai sa faci chestiile alea, tot te gandesti la ele zilnic. Chiar vazusem pe cineva (alt forum) care spunea ca plange si ca nu mai poate si se chinuie sa nu pacatuiasca.
Are mult sens nu? Dumnezeul iubirii nemarginite sa-ti dea dom'le instinctele sexuale care sa se manifeste fara indoiala incepand cu varsta pubertatii - si apoi sa fie stabilit lucrul asta ca pacat. E ca si cum ti-as face cadou o masina noua ca sa te apere de frig iarna, si peste o saptamana dupa ce te-ai obisnuit cu ideea sa ti-o iau inapoi - numai asa ca sa vezi ce bine ca sa poti suferi cat mai bine. Cinism?

PS: N-am spus ca-i bine sa-njuri/sa furi/sa bati sau ce-ai zis tu pe-acolo. Defapt eu nu cred c-as putea sa fac rau cuiva, numai diavol nu cred ca ma poti face :))
Ah, si cand spun de sex nici macar nu ma refer la: "ma duc in club, iau 3 gagici si ajung fix in pat cu ele". Uite, ai o prietena, o iubesti si.. simti ca vrei sa-i oferi ceva mai mult.
Păi de ce te simți diavol? Eu ziceam că ei au scos zvonul ăsta... și froid și științele medicale iată l-au întărit...

Iar copiii ca voi, îi cred pe ei, în loc să-L credeți pe Tatăl vostru, din Ceruri... și pe Maica noastră.

Cum să fi frustat, că nu poți curvi, nu poți vorbi, nu poți face minuni..? păi orice handicap frustează... dar dracii te îndeamnă să-ți vină să demonstrezi că poți să faci păcatul ca să știi cum ei, că se distrează că cică nu poți așa ca alții... ca bărbații, ca bețivii, ca savanții, ca profesorii, ca științificii, ca speculanții, ca afaceriștii, ca judecătorii, ca avocații, nu poți... și iată, ca fraierul, ai bravat și ai cunoscut și tu exact ca ei... mocirla: beția, drogul, poftele animalice curveștii multe, puterea de a spune glume, de a triumfa prin teroare și scandal... prin artă... ce artă? Păi artă marțială și joială... și acum ești normal, nefrustat că iată faci parte din clubul lor select de oameni cu bani.

Deci de ce să fii frustat dacă nu poți, roagă-te și Domnul te va sprijini în tot ce faci, iar când nu poți și trebuie să faci ceva, te va căra în spate... dar nu cârti împotriva Lui sau a fratelui tău... dacă îl vezi mai muluit ca și pe tine... nu cârti căci nemulțumirea poftelor jignidoliceștii e cea mai mare desfrânare avocățească... ce se sfârșește cu goliciuni prin ruperea hainelor spre minciuni și beții și compătimeli tragice ca să vă fie milă de poarta cea largă și de poftele cele rele și viclene... de bârna din ochiul cel drept.

Ochiul este lumina Trupului, iar Cuvântul este Lumina Duhului! Ferice de cei ce veghează ca să le fie curate mereu, căci dacă în ochiul tău care este lumina se află întunericul minciunii, atunci cu atât mai mult întunericului care este în tine... el te va stăpâni, căci pofta satisfăcută, păcatul săvârșit se transformă în patimă, în nărav, și în dracul care te va stăpâni pe veci, caci toate poftele rele sunt draci chiar dacă nu ești conștient că sunt niște duhuri rele care se manifestă... sunt niște viermi morți dar care miscă-mișcă... și nu se mai opresc.

Last edited by vsovivi; 08.12.2010 at 14:50:43.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.12.2010, 14:54:41
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit Adevarul despre "cercetarile" din domeniul sexualitatii umane

Citat:
În prealabil postat de Rearbottoms Vezi mesajul
Da ma, nu te costa nimic, atat ca risti sa fii frustrat/depresiv/etc. Unde mai pui si faptul ca nici masturbarea nu e 'permisa'. Ajungi fix la spitalul de nebuni.
Si daca te casatoresti la 35 de ani? Sau daca nu te casatoresti niciodata? Apropo, ati observat ca majoritatea domnisoarelor batrane sunt cam ciudate?
Un articol absolut cutremurator! Il recomand, daca va tin nervii.

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ponsabil-pent/

(nota: Kinsey este autoritatea absoluta astazi in materie de sexologie.. de la cercetarile lui si altele similare se trage ideea ca te imbolnavesti daca nu faci sex, ideea ca e ok sa te masturbezi, necesitatea orelor de educatie sexuala etc.. Va rog sa cititi sa aflati cine si cum a facut "stiinta" despre sex!)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 08.12.2010, 16:33:34
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Am eu o solutie.
Nu mai faceti sex pana la casatorie.

Nu costa nimic.
Nu costa nimic???
Cum iti rezolvi problema bombardamentului hormonal din creier?
Ar insemna ca toata lumea sa se masturbeze, ceea ce este cu muult mai grav si daunator sanatatii si vietii sociale si comunitare.
Devi un ciudat, ajungem ca baietii in alte tari orientale unde se tin de mina si cine stie cum se mai rezolva intre ei.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 08.12.2010, 16:53:43
irina82 irina82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Solutia pentru avort este ABSTINENTA! Nu stiu cum poate cineva pe un site CRESTIN - ORTODOX sa zica asa ceva! Unde scrie in Biblie sau in ce carti ale Sfintilor Parinti de prezervativ, de viata sexuala, sau ca mamele ar trebui sa-si dea copiii la orfelinat daca nu au bani? Singura concluzie este ca nu suntem crestini cu adevarat! Dumnezeu sa ne ierte!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 08.12.2010, 16:54:26
irina82 irina82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Ai auzit de infranare sau de pacatul curviei?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 08.12.2010, 17:09:49
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irina82 Vezi mesajul
Unde scrie in Biblie sau in ce carti ale Sfintilor Parinti de prezervativ, de viata sexuala
Ceva-mi zice ca nu exista Durex pe-atunci.
Si ceva-mi zice ca treaba cu viata sexuala nu era un aspect atat de important care trebuia dezbatut. Instinctul sexual este.. V-ATI PRINS, un instinct. Cu totii il avem, nu trebuie sa fim invatati.
Iar asta cu abstinenta e fenomenala, suprimarea instinctului intotdeauna duce la fericire si bunastare, nu?

Citat:
În prealabil postat de irina82 Vezi mesajul
Ai auzit de infranare sau de pacatul curviei?
Aha, adica eu nu pot sa-mi iubesc prietena ca "preacurvesc"? Super tare.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 08.12.2010, 17:18:28
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu costa nimic???
Cum iti rezolvi problema bombardamentului hormonal din creier?
Ar insemna ca toata lumea sa se masturbeze, ceea ce este cu muult mai grav si daunator sanatatii si vietii sociale si comunitare.
Devi un ciudat, ajungem ca baietii in alte tari orientale unde se tin de mina si cine stie cum se mai rezolva intre ei.
Și ce îți zic bombele alea hormonale din creier? Ia spune-mi și mie ce îți spun hormonii? Că am mai auzit și la alții că cică hormonii vorbesc, și te împing ei în păcat, ce vine așa ca din reflex, ca o necesitate...

Îți spun eu ce e, nu se lasă diavolul până nu o bagă în gura cuiva... hula!, înjurătura, eliberarea... zice că te răcorești dacă te nemulțumești, te revolți și apoi te răzbuni... jegsual... cât mai colorat ca ăia din filme...

Și după ce ai cedat și ai crezut că e firesc, gata te lasă... căci de atunci nu mai e nevoie să te lucreze...

Nu există refelxe și nici hormoni care să te împingă sau să-ți vorbească decât pofte rele prin care se manifestă viermii... dar e mai mult credința ta în învățăturile mincinoase care se manifestă oridecâte ori îți vine să... pentru că tu speri în fericirea ce vine din curvie, care defapt e fericirea trădării care te încântă... așa ca o gLume bună... dar nu e decât un electron comunist și ateist înebunit de dialectică și de ispisici care miorlăie speriate... că o să fie ratate... fără bani... murdari.

Dracul vede, apoi crede că va fi fericit că speră că o să-l satisfacă o poftă lacomă... un câștig fără muncă... și atunci privește cu neasț și se compătimește înălțându-se în ochii săi... defapt e o frică murdară care se dă și se ține mare... e grozăvia mutului care crede că va putea înjura. Își ia avânt își dă curaj și se aseamănă cu orice altceva afară de Iisus, iar dacă se aseamănă cu Iisus, atunci o face numai așa ca la circ, ca artiștii ca să capete slavă de la oameni... oamenii ăia murmurdari asemenea cu toți ceilalți oameni păcătoși și necredincioși... cu proorocul cel mincinos care se dă mereu exemplu că iată el poate să facă rău, deși e îmbrăcat în blană de oaie ca să vadă omul că reprezintă pe Domnul și deci să îndrăznească și să facă și el asemenea... să ia calea aia scurtă ce duce pe poarta cea largă... ușurătatea și compotpromisul.

Deci se crede omul pe el și numai pe el exact ca un blegoist muced plin de baallamucegai, căci îi e foarte frică să nu cumva să nu asculte de părinții cei străini... străini de Dumnezeu, de nenia și de tanti grijania, și de frică se îndoiește mereu, la nesfârșit, ca să-i asculte mai bine pe ei decât să plinească ceea ce ar fi trebuit să știe și el până acuma... căci de multă vreme grăiește Domnul peste pământ întru venirea Sa spre slavă... veșnică, netrecătoare și nepieritoare... Dar nu se găsește ureche care să se plece spre ascultarea cea bună, ci doar urechi de caană de cafia... amară dar „bine” îndulcită.

Soluția e simplă: Nu te împrieteni cu gândul și nu sta de vorbă cu trupul!

Last edited by vsovivi; 08.12.2010 at 17:44:44.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Avort - pro sau contra? Bast-et Generalitati 224 25.02.2018 20:42:21
Despre avort... amatyyy Homosexualitatea 173 23.09.2011 11:37:36
Despre avort-metodele contraceptive o solutie? urzicuta Generalitati 61 02.06.2009 23:26:49