Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 20.12.2010, 17:34:27
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nu conteaza cum esti imbracat ,ca haina nu il face pe om,ci sufletul,caracterul.Asta cred eu
Reply With Quote
  #132  
Vechi 20.12.2010, 17:48:48
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Nu conteaza cum esti imbracat ,ca haina nu il face pe om,ci sufletul,caracterul.Asta cred eu
Mai contează și haina.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 20.12.2010, 20:02:43
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Nu conteaza cum esti imbracat ,ca haina nu il face pe om,ci sufletul,caracterul.Asta cred eu
Ati scos din cotext proverbul. Acest proverb se referea la saracie. Ceva de genul ca nu conteaza ca esti sarac pentru ca nu acest lucru defineste un om, ci tinuta lui morala, duhovniceasca.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #134  
Vechi 20.12.2010, 21:00:34
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dona_Maya Vezi mesajul
Iti permiti sa ma descri si sa ma si jignesti voalat.De unde pana unde stii tu atatea despre mine?De ce femeile nefericite sunt intotdeauna pline de invidie?Pune reflectorul pe tine si analizeaza-te.Dar sa nu uiti ce am mai pus: MODESTIA este calitatea celor care nu au calitati.
Draga Maya,daca atat ai putut tu intelege din ce ti-am scris...asta este.Eu nu am de ce sa doresc sa te ajut pentru ca in primul rand nu mi-ai cerut ajutorul,iar in al doilea rand cred ca esti o persoana perfect capabila de a se ajuta singura,eu doar mi-am spus o parere,pe care ai interpretat-o prin prisma propriei tale perceptii asupra realitatii...care poate fi una adevarata sau distorsionata.
Insa nu am de gand sa imi explic fiecare cuvintel pentru a intelege care a fost mesajul meu,intentia lui etc,din doua motive:
-daca interpretarea ta a fost facuta pe baza orgoliului,atunci cand acesta se va mai domoli vei putea percepe si adevaratul inteles al spuselor mele...sau
-daca doar atat poti vedea in cei din jurul tau,ar fi inutil sa stau sa pierd vremea cu explicatii pentru ca oricum nu ai intelege si nici nu ai vrea sa o faci.
O seara frumoasa iti doresc!
PS:Nici tu sa nu uiti ca Lucifer a cazut din Rai din pricina mandriei...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 20.12.2010 at 22:00:46.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 21.12.2010, 16:03:27
alex_geani alex_geani is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2010
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Draga Maya,daca atat ai putut tu intelege din ce ti-am scris...asta este.Eu nu am de ce sa doresc sa te ajut pentru ca in primul rand nu mi-ai cerut ajutorul,iar in al doilea rand cred ca esti o persoana perfect capabila de a se ajuta singura,eu doar mi-am spus o parere,pe care ai interpretat-o prin prisma propriei tale perceptii asupra realitatii...care poate fi una adevarata sau distorsionata.
Insa nu am de gand sa imi explic fiecare cuvintel pentru a intelege care a fost mesajul meu,intentia lui etc,din doua motive:
-daca interpretarea ta a fost facuta pe baza orgoliului,atunci cand acesta se va mai domoli vei putea percepe si adevaratul inteles al spuselor mele...sau
-daca doar atat poti vedea in cei din jurul tau,ar fi inutil sa stau sa pierd vremea cu explicatii pentru ca oricum nu ai intelege si nici nu ai vrea sa o faci.
O seara frumoasa iti doresc!
PS:Nici tu sa nu uiti ca Lucifer a cazut din Rai din pricina mandriei...
Buna Heaven,frumoase cuvintele si foarte finute....la toti va doresc un CRACIUN FERICIT si plin de caldura si fericire si sa fiti iubiti......cel mai bine este sa taci si sa ii lasi pe alti sa vb....cum e proverbul CINE TACE BINE FACE......sarbatori fericite
Reply With Quote
  #136  
Vechi 21.12.2010, 16:10:14
Dona_Maya Dona_Maya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Draga Maya,daca atat ai putut tu intelege din ce ti-am scris...
Insa nu am de gand sa imi explic fiecare cuvintel pentru a intelege care a fost mesajul meu,intentia lui etc,din doua motive:
Am mai spus ca Freund sustinea ca fiecare persoana are 3 personalitati : cea care o arata lumii, cea care crede ca o are si cea care o are de fapt.
Ei, eu am vazut-o pe cea de-a treia a ta!
Craciun fericit!
Reply With Quote
  #137  
Vechi 21.12.2010, 16:18:20
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Dona_Maya Vezi mesajul
Iti permiti sa ma descri si sa ma si jignesti voalat.De unde pana unde stii tu atatea despre mine?De ce femeile nefericite sunt intotdeauna pline de invidie?Pune reflectorul pe tine si analizeaza-te.Dar sa nu uiti ce am mai pus: MODESTIA este calitatea celor care nu au calitati.
Peste tot te simti jignita , atacata , ai mari probleme de personalitate , iar problemele tale le refulezi aici , si nu o data , ci continuu , continuu , continuu . . . Asta e , Dumnezeu sa te lumineze odata !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #138  
Vechi 21.12.2010, 16:23:19
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dona_Maya Vezi mesajul
Am mai spus ca Freund sustinea ca fiecare persoana are 3 personalitati : cea care o arata lumii, cea care crede ca o are si cea care o are de fapt.
Ei, eu am vazut-o pe cea de-a treia a ta!
Craciun fericit!
N-ai vazut nimic, decat propriile tale fantasme psihotice.
Reply With Quote
  #139  
Vechi 21.12.2010, 16:33:24
Dona_Maya Dona_Maya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Peste tot te simti jignita , atacata , ai mari probleme de personalitate , iar problemele tale le refulezi aici , si nu o data , ci continuu , continuu , continuu . . . Asta e , Dumnezeu sa te lumineze odata !
:-) E deosebit de interesant forumul acesta...Pentru unii, e unicul mod de a socializa, e clar...Repet, se sesizeaza usor gradul de cultura si educatie de aici..Dar totusi, INTELIGENTA face diferenta...Am observat oameni foarte inteligenti care nu inteleg de ce insista sa va scoata din conul de umbra in care va aflati..NU VOR REUSI NICIODATA !Dar culmea e alta : voi, ceilalti, sunteti cei care va simtiti lezati!Numai oamenii mediocrii se pot manipula cu lucruri care nu au suport logic, care nu sunt explicate stiintific!!!De ce nu vreti sa va depasiti conditia?
Reply With Quote
  #140  
Vechi 21.12.2010, 16:34:39
Dona_Maya Dona_Maya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medusa Vezi mesajul
N-ai vazut nimic, decat propriile tale fantasme psihotice.
Parca sunteti IN HAITA ....lupi deghizati in oite,nu?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Camasa-imbracaminte barbateasca? elena20 Reguli in Biserica 7 26.01.2013 21:38:26
despre imbracaminte si machiaj oana72 Generalitati 183 19.11.2012 08:59:59
Baiat mort la 17 ani are nevoie de imbracaminte, incaltaminte si sarmale spre_rasarit Umanitare 12 16.02.2012 20:53:20
Doliul in imbracaminte elizabeta Generalitati 21 24.01.2012 15:16:42