Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 23.03.2021, 17:36:52
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tot nu ai zis nimic si esti tot prost. Degeaba repeti o prostie doar confirmi prostia ta.

Ce zici tu nu apare nicaieri in ortodoxie.

Asa ca habar nu ai de dogma ortodoxa si mai si mananci rahat cu aplomb.

Ce pot sa zic, dogmatistul NIP deja faci deja noi dogme fara sa fi citit boaba de documentatie.


La fel ca si cu pamantul plat, sfarteci bunul simt si ratiunea cu o fudulo-prostie epopeica.

Esti de o prostie epopeica.

Cine a zis aia cu sfartecatul tainelor, Moroco? Sau va dicteaza tatucu de la NIP si luati lectii de dogmatica "pentru fraieri", cu lozinci?
Reply With Quote
  #112  
Vechi 23.03.2021, 17:46:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tot nu ai zis nimic si esti tot prost. Degeaba repeti o prostie doar confirmi prostia ta.

Ce zici tu nu apare nicaieri in ortodoxie.

Asa ca habar nu ai de dogma ortodoxa si mai si mananci rahat cu aplomb.

Ce pot sa zic, dogmatistul NIP deja faci deja noi dogme fara sa fi citit boaba de documentatie.


La fel ca si cu pamantul plat, sfarteci bunul simt si ratiunea cu o fudulo-prostie epopeica.

Esti de o prostie epopeica.
Tot nu ai zis nimic si esti tot prost. Degeaba repeti o prostie doar confirmi prostia ta.

Ce zici tu nu apare nicaieri in ortodoxie.

Asa ca habar nu ai de dogma ortodoxa si mai si mananci rahat cu aplomb.

Ce pot sa zic, dogmatistul teolog raspopit deja faci deja noi dogme fara sa fi citit boaba de documentatie.


La fel ca si cu pamantul glob, sfarteci bunul simt si duhovnicia cu o fudulo-prostie epopeica.

Esti de o prostie epopeica.


Citat:
Cine a zis aia cu sfartecatul tainelor, Moroco?
Pruncul Iisus pe vremea lui Arie si a primelor sinoade ecumenice. (Era vorba de haina nu taine!)

Citat:
Sau va dicteaza tatucu [...] si luati lectii de dogmatica "pentru fraieri", cu lozinci?
Sau va dicteaza tatucu-rau de la scoala si luati lectii de dogmatica pentru fraieri, cu lozinci?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.03.2021 at 18:14:19.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 23.03.2021, 18:47:59
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Si asta a facut Arie? Era croitor si nu i-a placut haina si a facut alta?

Asta este erezia lui Arie in viziunea lui Moroco-Arie?

In rest Moroco este un papagal pe toata linia.

Ce pot sa zic, ma bucur ca iti confirmi pozitia.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 24.03.2021, 13:47:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Si asta a facut Arie? Era croitor si nu i-a placut haina si a facut alta?

Asta este erezia lui Arie in viziunea lui Moroco-Arie?

In rest Moroco este un papagal pe toata linia.

Ce pot sa zic, ma bucur ca iti confirmi pozitia.
Tu nu poti citi?
Am zis ca asta e pozitia pruncului Iisus Hristos care a grait sfintilor pe vremea primelor sinoade ecumenice. Eu ca papagal, am repetat ce am auzit de la sfinti.
Nu e pozitia mea, nu confirm pozitia mea ci pozitia Domnului Iisus Hristos.

Halal teolog esti Dumneata care te informezi de pe Wiki negand adevarul marturisit de Domnul Iisus!

Nu spun ca Arie nu a mai avut si alte pareri (gresite) dar principalul pacat de care s-o fi pocait de atunci e ala care l-am afirmat stiind eu asta de undeva de la sfinti, de pe net.

Marturisesc ca asa o fi daca asa a zis pruncul Iisus:
Citat:
În prealabil postat de Iisus copil
AriE A NEGAT si a sfartecat HAINA sfântă a DOMNULUI pe care o purta si o poarta Iisus-Credinta (circumcizia, botezul, ungerea, trimiterea, sfintenia, Cuvantul, lucrarea).
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #115  
Vechi 24.03.2021, 14:16:29
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Papagalule, wikiul are informatia fundamentala ca informatie publica.
Ca pentru prosti. Sa vezi si tu 3 pagini scrise diferit ca zic aceladi lucru

De asta ti-am dat wiki sa vezi ca nici in sursele imediate nu te uiti.

Deci recunosti ca asa cum nici intro dogma de baza nu te pricepi canu te pricepi la nimic in teologie.

Daca asta nu ai stiut-o atunci cum Dumnezeu stii vreo boaba de teologie?

Tu stii invataturi de pe sant basme despre Dumnezeu...
Reply With Quote
  #116  
Vechi 24.03.2021, 14:19:55
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Papagalule, wikiul are informatia fundamentala ca informatie publica.
Ca pentru prosti. Sa vezi si tu 3 pagini scrise diferit ca zic aceladi lucru

De asta ti-am dat wiki sa vezi ca nici in sursele imediate nu te uiti.

Deci recunosti ca asa cum nici intro dogma de baza nu te pricepi canu te pricepi la nimic in teologie.

Daca asta nu ai stiut-o atunci cum Dumnezeu stii vreo boaba de teologie?

Tu stii invataturi de pe sant basme despre Dumnezeu...
Nu-i despre mine nici subiectul asta!
Iti raspund dincolo!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #117  
Vechi 24.03.2021, 15:17:40
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Toti cei care sunt aici sunt foarte controversati.

Iar femeia pe care o numesti sfanta este o demonizata.

Si restul la fel au nenumarate probleme si sunt foarte controversati!!!!

De ce trambite? Ce ii ridica pe.acestia de sunt numiti trambite?

Mai degraba trompete sectare apocaliptice folosite de sectari pentru a transmite mesaje apocaliptice de sperierr si de amagire.

V-ati facut o lista a amagirii si amagiti lumea cu ea.
Reply With Quote
  #118  
Vechi 24.03.2021, 17:08:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Toti cei care sunt aici sunt foarte controversati.
Asa este, sunt foarte controversati si radio-sant si mintile infierbantate raspandesc tot felul de zvonuri si de mistere despre fiecare dintre ei. Asta face deliciul oricarei povesti, misterul, reportajul misterios, povestea depanata la limita dintre real si supra natural. Daca ne gandim numai la Petrache Lupu si Mosul Dumnezeu deja totul devine incredibil, neobijnuit, controversat. Unii cred si se incanta, altii se vindeca, iar altii nu cred si condamna si arunca cu vorbe si cu jigniri, altii orbesc, altii se sinucid, altii ies din boalapacatului si devini crestin, se vindeca de egoism si invie duhovniceste.

In jurul celor 7 Magnifici Apocaliptici apar tot felul de forte, tot felul de duhuri, si multi dintre ucenici cad, pleaca, se ratacesc. E firesc! E normal!

A spus si batranul Simeon proorocul acum 2000 de ani ca Iisus va fi pentru unii scara spre Cer iar pentru altii cadere in abis de pe scaunele cele inalte ale mandriei si laudaroseniei.


Citat:
Iar femeia pe care o numesti sfanta este o demonizata.
Demonizata?

Daca un Duh a vorbit prin ea de ce crezi ca a fost neaparat un duh rau?
Care sunt roadele cand esti stapanit de un duh rau?

Roadele ei manifestate intre ucenici au fost blandetea, modestia, smerenia, mila, saracia, pacea, seninatatea, lucrul bun, vorba inteleapta asa ca o mama, ca o iubire de mama sfanta si curata, cuminte, care indemna puisorii domnului pastoriti de ea la credinta, la multa credinta si fidelitate.

Din cate stiu astea sunt roadele Harului Duhului Sfant si ale Cuvantului lui Dumnezeu!

Esti tu mai blajin ca ea? Nu pari! Esti mai rau ca Torquemada cu mine si cu Cele 7Tr.Ap. Deci tu pari mai demonizat dar afirmi ca ea ar fi! Daca nu esti demonizat atunci e mai rau caci ai roade de demonizat deci tu esti demonul tau. Nasol de tot!

Orice om normal la cap ar vrea sa sufle prin el un duh bun care-l face mai bun, mai credincios lui Dumnezeu. In jurul meu sufla si vorbesc duhuri rele ca sa ma scoata din minti. Deci iata stiu diferenta si cum te ispiteste si te salbaticeste demonul, duhul rau, cum te baga in mandrie si furie salbatica, cum te ia din credinta, din Dumnezeu! Aia fac demonii, te dezbraca (te ispitesc sa te dezbraci singur) si te pun s-o urmezi pe baba Deochia pe muntel Babele ca sa intri sub soare, vorba proorocului rege Solomon si acolo in desertaciunea desertaciunilor de sub soare sa incepi sa te dezbraci sau sa-ti sfarteci si sa-ti patezi hainuta ortodoxa si hainuta Cuvantului.

Tu realizezi diferenta dintre un demonizat si un sfant?
Dar acelasi Duh a grait mai departe dupa trecerea ei la cele vesnice si iata graieste de 65 de ani neintrerupt! Daca ea era deomnizata pentru ca proorocea Domnul prin ea in stare de somn profund atunci ceilalti care aud Cuvantul iata nu poti afirma ca sunt demonizati si tot nu crezi!

”Nu va temeti si nu va faceti griji de ceea ce veti spune cand veti fi dusi inaintea mai marilor acestei lumi caci Duhul Tatalui vostru va va da chiar in ceasul acela si va grai prin voi” asa parca invata Domnul Iisus intru Duhul (nu e un citat real ci e o memorie aproximativa caci nu tiu minte prea bine textul Evangheliilor).


Citat:
Si restul la fel au nenumarate probleme si sunt foarte controversati!!!!
De aia ii si cunoaste o lume intreaga. Chinejii si africanii au auzit de Arsenie Boca. Nu ei au probleme ci noi nu vrem sa avem intelegere, ii condamnam caci nu ii intelegem. Problemele lor sunt defapt prostia si frica si necredinta noastra in sensul ca nu ei au probleme ci noi suntem prea prosti, capete prea seci, inimi prea rele, constinte disperate si pline cu prejudecati, cu necredinta si idoli!

Citat:
De ce trambite? Ce ii ridica pe.acestia de sunt numiti trambite?
Ii aude si-i cunoaste toata lumea caci prin Trambite, Domnul Iisus-Cuvantul sufla mesajul Sau ca sa-l auda toata lumea chiar si mortii din morminte si cei din chinurile iadului. Nu ei sunt deosebiti ci suflarea Domnului suflata prin ei, Cantecul, Mesajul, Viata... dar si ei au fost si sunt niste sfinti, niste eroi chiar daca sunt neinsemnati ca persoane: un preot oarecare, un ciobanel analfabet, un preot calugare urmarit de securitate, o orfana si un preot oarecare care s-au opus regimului si desfintarii manastirilor, o fata chioara cu o sora orfana de tata si cu mama bolnava la pat, si acum niste copii saraci, niste batrani cu suflet de copil, adunati in cetate, care nu fac rau nimanui. Nu ei sunt importanti, nu ei sunt mari ci Hristos-Cuvantul si marturisirea lor pana la sfarsit!

Citat:
Mai degraba trompete sectare apocaliptice folosite de sectari pentru a transmite mesaje apocaliptice de sperierr si de amagire.
Pai sectele nu cred in cele 7 Trambite Apocaliptice veritabile, astea romanesti de care vorbim! Nu ti-am zis ca n-am intalnit sectar sa creada? Le spun cand ma intalnesc cu ei pe strada, ca-mi ofera fluturasi, si niciunii nu pot crede, nu vor sa creada, nu accepta. Le explic de tara stralucirii, de Romania , de Domnul care implineste Apocalipsa... nimic, nimic. Mereu se incred si sustin ca stiu ei mai bine si imi spun cu biblia in mana ca ei cred numai in biblie si ca numai prin numele Iisus se milostiveste Iehowa. Eu le spun ca prin Trambite a suflat Iisus si ca Trambitele nu s-au marturisit pe ei insisi ci pe Iisus dar ei nu si nu ca cica stiu ei ca sunt ortodocsi si ca la scoala ortodocsii te invata sa manipulezi. Spun doar de cer in sensul ca aici nu e nimic ci doar in cer va fi ceva. Le mai spun sa caute dovezi, sa vada cate vindecari, ce proorocii clare, adevarate pe termen scurt si lung, vederi cu duhul, cate minuni, ce cai stramte au urmat si ce viata grea si chinuita, tot nu se lasa convinsi, nu cerceteaza, nu cauta mesajul transmis, ei stiu una si buna, ca nu exista nicio tara a stralucirii, ca nimeni altcineva nu e sfant decat Isus (fara Ii) si cu scriptura in mana neaga orice vrei sa le spui ca sa vina si ei la turma cu un pastor, sa vina si ei la adevarata credinta. Desi ortodoxia a anatemizat Trambitele ei simt ca Trambitele-s ortodocsi si sustin ca ortodocsii te manipuleaza si vor sa te terorizeze.

Deci sectele nu cred in cele 7 Trambite Apocaliptice Universale chiar daca ele nu tin neaparat de ortodoxie desi indeamna la ortodoxie!

Citat:
V-ati facut o lista a amagirii si amagiti lumea cu ea.
Ai citit ce spun si ce propovaduiesc cele 7 Trambite Apocaliptice?
Pe acest thread gasesti ceva din mesajele lor! Le poti studia viata, cartile, marturisirile.

Care e amagirea pe care o invoci si o invarti ca sa creezi spaima si panica, diversiune?

Minunile, vindecarile, adevarurile, calea cea stramta, viata cuvioasa si curata, credinta lor pana la moarte... martirica in lupta cu antihrist, cu regimul comunist, suferintele, temnitele, proorociile sunt nimic?

Nu vrei sa vezi, nu vrei sa crezi si singur te amagesti!
De ce ar fi mai buni si mai de la dumnezeu cei ce nu sunt buni de nimic decat sa condamne si sa urasca sau cei ce fac tot felul de rele decat acestia?

Inainte de a te pronunta pe vreo tema ar trebui sa cauti, sa cercetezi cu deamanuntul, sa-ti dai seama de roade... apoi sa emiti o sentinta concluziva pentru tine iar daca o emiti si pentru altii ar trebui sa o faci cu sfiala si nu cu tupeu infailibil!

Tu emiti fara sa ai habar de nimic tot felul de rautati la adresa lor crezand ca faci un bine ortodoxiei sau cititorilor!

Esti amagit si strigi amagire! Pe ce te bazezi?

Iisus si Credinta face bine atat in ortodoxie, in crestinism in general dar mai ales acum la sfarsit de timp prin glasul Sau duios si minunat suflat prin cele 7 Trambite Apocaliptice si scris in carti! Sfintii n-au scris si ei carti? Domnul n-are voie?

E culmea culmilor cum toate cultele si toate ortodoxiile si toti crestinii si sectantii sunt contra Domnului pe care il propovaduiesc!

Nu pricep ce ii face atat de orbi, atat de neprimitori, atat de necunoscatori, atat de fricosi, atat de lasi incat sa fuga, sa nu recunoasca, sa nu creada, sa nu inteleaga, sa nu accepte. Nu-i obliga nimeni sa creada insa imi pare ca ei osandesc azi mai rau ca lumea larga vicleana si desfranata!

E suficient sa citesti si vei crede! Iti vei da seama. Vei gasi ceea ce cauti!
Nu stiu de ce va este atat de frica!

De iad, de canoane? Pai tocmai asta ar fi motivul sa fim foarte atenti, temeinici in cercetare ca nu cumva sa osandim pe nedrept pe cineva sau Doamne fereste sa osandim si sa blestemam pe Duhul Sfant, pe sfinti, pe Trambite. Tocmai precautia, frica si canoanele ar trebui sa ne faca sa vrem sa nu cumva sa treaca Viata pe langa noi neluata in seama, vindecarea, invierea, Adevarul, sa nu cumva din prostie si neglijenta sa nu primim binele, eliberarea din sclavia pacatului si a mortii si sa dam cu piciorul viitorului nostru cel bun, ceresc si vesnic.

Lasitatea si obedienta la sefii rai ai lumii asa ca niste slugi rele care se vor sefe si ele, astea ne tin in sclavie. Frica rea, prostia, autosuficienta infailibila, judecarea si stiinta pripita. Comoditatea de a sta in umbra mortii si a sefilor rai si dorinta de a fi si noi sefi rai asta ne tine in lagar de exterminare a credintei.

Daca ar vrea cineva sa fie sef ar cauta credinta caci asta il face pe om sa fie sef bun. Nu asta se cauta azi, nu credinta ci rautatea, siguranta pagana si idoleasca a banlumeului si ipocrismul gretos plin de prostie extrema!

Mergem ca d-racii indarat si in iad devenind tot mai rai in timp ce ni se pare ca credem si urmam lui Dumnezeu. Habar nu avem ca ceea ce avem nu e Credinta ci necredinta si ”mantuire” terorista!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.03.2021 at 17:16:00.
Reply With Quote
  #119  
Vechi 25.03.2021, 10:12:24
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai desteptule, satana aia de femeie a lasat in spate o organizatie sectara iesita din Biserica. Cam toti cei de care vorbesti au produs organizatii sectare si izolare de Biserica. Nu sunt sub nici o forma exemple de dat.

Restul ce spui sunt halucinatii, fabricatii din pix.

Ati facut-o din pix sfanta. Nu are nimic din sfintenie.

Are doar un nivel de "sfintenie" specific demonizatilor.


Desteptule, cei cu har "nu sunt posedati si nu sunt inconstineti" cand profetesc. Asta este un indiciu clar de posedare. Si Baba Vanga facea la fel, era "inconstienta" si nu stia ce spunea cand ... "profetea". Profetism pitonic? Inconstient? Tu iti dai seam ce elucubratii scoti pe gura? Iti dai seama ca nu exista sfant ortodox care sa fi fost inconstient in manifestarile femeiii asteia? Era posedata cand "vorbeau duhuri;e din ea"...


Desteptule toate sectele si toate cultele au demonizati din astia. Restul ce zici sunt povessti create de fraieri pentru a crede... Ati scris o carte "fabricata" si a-ti facut-o sfanta.


Am citit, nu am ce sa citesc. Sunteti demonizati iesiti din Biserica.

Dupa rodele lor ii veti cunoaste - ati iesit din Biserica. Ce vreti mai mult?


Bai desptetule, mantuirea nu sta in niste nebuni care flutura 7 nume si ... ei au dreptate. La ce iti folosesc numele astea? Ca sa te scoata din Biserica? La asta le-ai folosit? Pentru a iesi din Biserica?

V-a scos dracul in fata o demonizata care nu stia ce e cu ea si v-a scos din Biserica. Chiar nu vezi asta?


Roadele Duhului Sfant? Bai demonizatule, tu nu stii ce sunt alea, doar reciti povessti dar nu intelegi ce e "roada Duhului" de care vorbeste Apostolul.

Ai fabricat tot felul de blandeturi si te-ai facut pe tine Apostol care recunoaste harul... Bai demonizatule, harul nu e recunoscut de toti prostanii. Toate sectele "recunosc harul", dar harul lor nu harul lui Dumnezeu.

Ce zici tu har e demonizare la maxim, este inselare.

Esti UN INSELAT.

Last edited by gpalama; 25.03.2021 at 10:21:13.
Reply With Quote
  #120  
Vechi 25.03.2021, 14:10:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai desteptule, satana aia de femeie a lasat in spate o organizatie sectara iesita din Biserica. Cam toti cei de care vorbesti au produs organizatii sectare si izolare de Biserica. Nu sunt sub nici o forma exemple de dat.

Restul ce spui sunt halucinatii, fabricatii din pix.

Ati facut-o din pix sfanta. Nu are nimic din sfintenie.

Are doar un nivel de "sfintenie" specific demonizatilor.


Desteptule, cei cu har "nu sunt posedati si nu sunt inconstineti" cand profetesc. Asta este un indiciu clar de posedare. Si Baba Vanga facea la fel, era "inconstienta" si nu stia ce spunea cand ... "profetea". Profetism pitonic? Inconstient? Tu iti dai seam ce elucubratii scoti pe gura? Iti dai seama ca nu exista sfant ortodox care sa fi fost inconstient in manifestarile femeiii asteia? Era posedata cand "vorbeau duhuri;e din ea"...


Desteptule toate sectele si toate cultele au demonizati din astia. Restul ce zici sunt povessti create de fraieri pentru a crede... Ati scris o carte "fabricata" si a-ti facut-o sfanta.


Am citit, nu am ce sa citesc. Sunteti demonizati iesiti din Biserica.

Dupa rodele lor ii veti cunoaste - ati iesit din Biserica. Ce vreti mai mult?


Bai desptetule, mantuirea nu sta in niste nebuni care flutura 7 nume si ... ei au dreptate. La ce iti folosesc numele astea? Ca sa te scoata din Biserica? La asta le-ai folosit? Pentru a iesi din Biserica?

V-a scos dracul in fata o demonizata care nu stia ce e cu ea si v-a scos din Biserica. Chiar nu vezi asta?


Roadele Duhului Sfant? Bai demonizatule, tu nu stii ce sunt alea, doar reciti povessti dar nu intelegi ce e "roada Duhului" de care vorbeste Apostolul.

Ai fabricat tot felul de blandeturi si te-ai facut pe tine Apostol care recunoaste harul... Bai demonizatule, harul nu e recunoscut de toti prostanii. Toate sectele "recunosc harul", dar harul lor nu harul lui Dumnezeu.

Ce zici tu har e demonizare la maxim, este inselare.

Esti UN INSELAT.
...parerea ta.

1. Nu recunosti minunile facut de Har si ridicarile sale aproape din stare de boala si moarte sigura in stare de putere si de sanatate ale preotului Iosif Trifa, marturisite de cei care l-au cunoscut, nu recunosti cantecele si poeziile si lupta cu pacatul si cu sistemul comunist a Oastei Domnului.

2. Nu recunosti minunile de la Maglavit facute de un ciobanas oarecare transformat de Mosul Dumnezeu in mare credincios cu putere mantuitoare, chiar si salcia plangatoare de la Buturugi facea minuni, iar acolo toata Romania a fost si multi (chiar orbi) au marturisit ca s-au vindecat, s-au incredintat, s-au inteleptit.

3. Nu recunosti miile de Minuni facute de par. Arsenie Boca si ale ucenicului Nil Dorobantu, marturisite de foarte multi oameni care l-au vizitat si i-au cerut ajutorul si s-au vindecat si au recunoscut ca proorociile lui s-au implinit. Nu recunosti martirajul, incoruptibilitatea in lupta cu regimul. Nu recunosti proorociile facute pe termen scurt, vederea cu Duhul, stia tot si vedea toate, si nu recunosti proorociile facute inainte de 1980 si implinite mai tarziu si care sunt pictate in biserica de la Draganescu ca sa nu existe dubii sau controverse.

4.5. Nu recunosti Mila Domnului si lupta eroica a sorei Veronica si a parintelui Ioan Iovan intemeietori de manastire care au stat drept inaintea Domnului si nu s-au inchinat regimului comunist si au facut temnita grea. Marturisirile lor minunate sunt veridice, au comunicat cu Dumnezeu direct si au lucrat lucrarea Lui.

6.7. Nu recunosti mila Domnului fata de doua fetite foarte sarace si orfane de tata si cu mama imobilizata la pat pe care le-a crescut Dumnezeu de mici ca sa fie Trambita si atunci cand a grait in somn a fost in 1955 dupa un post de 40 de zile tinut numai cu anafora si apa sfintita caci Verginia era ortodoxa si se primise pe Hristos de multa vreme. A suflat si a grait prin ea in stare de somn profund ca printro trambita care nu altereaza deloc mesajul divin. Acelasi glas a fost mai tarziu auzit de sora ei Maria ramasa singura si scria mesajele Domnului asa ca o punte de trecere spre scrierea de azi caci azi multi din cetate aud glasul Domnului dar este scris doar cel suflat prin Trambita Mihaela si este scris in Cartea Alba.

Cuvantul lui Dumnezeu scris este foarte bun si frumos si hranitor.

Toate astea tie ti se par de la demoni?

Pai daca ar fi de la demoni atunci de ce ceea ce este scris este proorocie si implinire si Adevar? De ce este mangaiere?

De ce se fac minuni si invie oamenii intru credinta?

De ce toti oamenii au devenit mai credinciosi, mai sanatosi, mai plini de Har, mai buni?

N-ai raspuns decat ca au iesit din biserica.
N-au iesit ci pe unii i-a dat teroristii ca tine afara caci nu credeau ca apoi sa sustina ca ei au iesit.

Faptele tale si vorbele tale marturisesc ca esti afara din ortodoxie si din biserica dar sustii ca e invers.

Tot ce au spus si au facut cele 7 Tr.Ap marturiseste ca Domnul a fost si este cu ele si ca sunt in biserica in tinmp ce toate faptele tale si a celor ca tine marturisesc ca voi sunteti afara!

Asa a fost si acum 2000 de ani, cei ce nu puteau ajuta cu nimic, nu aveau putere, nu aveau har, nu aveau proorocie, nu aveau nimic bun, ei teroristii sustineau ca Iisus si ucenicii sunt satanisti si ca strica legea si proorocii cand defapt ei erau trimisii care lucrau si le implineau si vindecau poporul de orice boala si orice rau prin rugaciune si credinta si iudeii si mai marii mpoporului au pacalit lumea intreaga ca ei sunt dreptii si ca Iisus si ucenicii sunt ereticii, cei ce se rup de iudaism desi nu ei s-au rupt ci au fost dati afara printrun comportament la fel ca al tau.

Eu cred deci ca Adevarul de acum 2000 de ani e de partea lui Iisus asa cum cel de azi e de partea celor 7 Tr. Ap.

Nu mai nega evidenta! Citeste cartile si constata cat de bun e Cuvantul lui Dumnezeu. Nimeni niciodata nu a fost si nu va fi in stare sa graiasca ca Domnul si sa faca ceea ce lucreaza Domnul Dumnezeu. La Dumnezeu toate sunt cu putinta! Nu silniceste pe nimeni si nu forteaza pe nimeni sa creada. Nici eu nu te oblig sa crezi.

Iti recomand doar sa ramai in ortodoxie si daca ai vreo inclinare pozitiva a inimii spre cele 7Tr.Ap atunci te sfatuiesc sa citesti si sa afli Adevarul ADEVARAT de la Dumnezeu suflat prin cele 7 Trambite Apocaliptice ale Domnului Iisus Hristos.

Nu mai umbla cu vrajala sectelor si iesitului din biserica fiindca n-am intalnit vreo secta sau vreun sectant sa creada in cele 7Tr.Ap ci vad ca va luati unii dupa altii si osanditi impreuna (ortodocsi, catolici, neoprotestanti, satanisti, lume) si va uniti in contra trimisilor lui Dumnezeu.

Chiar nu puteti sa recunoasteti ce vedeti, auziti si sa cititi ca sa vedeti cata bunatate a credintei a suflat Dumnezeu prin Iisus si prin cele 7 Tr.Apocaliptice?

N-au fost sefi, au fost micuti, si atunci de ce va e atat de frica lase incat iese din gura voastra la adresa lor decat satana, demoni, secta, eretici, răi, mincinosi, trompete?

Chiar nu puteti vedea, auzi si citi?
Chair atat de mare e noaptea mintii in care sunteti tinuti cu forta de sefii cei rai ai lumii?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.03.2021 at 15:51:14.
Reply With Quote
Răspunde