![]() |
![]() |
|
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Citat:
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal. «τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας, μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται·» |
#2
|
|||
|
|||
![]() Citat:
https://www.youtube.com/watch?v=tZrn1MrFlR4
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
https://www.edupedu.ro/olimpicii-int...si-nu-mai-poa/
Cat sa fi de obosita, stiam ca ministrii au masini de serviciu cu soferi. Cam asta e pozitia la cel mai inalt nivel fata de copiii destepti din Romania, ma gandeam ca e ignoranta sau prostie dar de fapt e teama, mai tarziu ar putea sa le puna pozitiile si functiile copiilor lor in pericol asa ca valea din tara! https://www.edupedu.ro/video-olimpic...nsmita-un-int/ Baiatul asta nu numai ca e destept, are si cei sapte ani de acasa, cred ca strainii fac ochii cat cepele si se bucura sa puna mana pe el (destul de ieftin), suntem prostii prostilor! Ce mi-a placut in interviul lui e chestia cu ceea ce poate transmite profesorul unui copil, multi au ajuns sa performeze nu pentru ca le-ar fi placut neaparat materia ci profesorul, factorul uman conteaza mai mult. Last edited by ALARIC; 23.09.2024 at 10:04:34. |
#4
|
|||
|
|||
![]() Citat:
____ Părerea mea e că toată problema apare fiindcă statul încă are monopol pe învățământ, școlile private sunt prea slabe comparativ cu cele top din marile orașe unde predau profesori versați și care se pun la punct mereu cu metode de pedagogie. Având toată influența asta, ministerul și PSD-PNL-UDMR prin inspectorate centralizează mult prea multă putere de decizie, taie și spânzură unde vor, nu răspund când greșesc. Am și văzut că primele inițiative pt homeschooling s-au lăsat cu dosare penale pt părinți, nu vor să piardă monopolul pe educație, va fi o luptă teribilă cu un stat eșuat să dai copiilor educația necesară. Citat:
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Barajul Suhurlui, cauza inundațiilor cu repetiție din anii 2013, 2016, 2024, construcție oprită de guvernul Petre Roman și lăsată așa și de guvernele Isărescu, Văcăroiu/Vodcăroiu, Ciorbea, Stolojan, Boc, Ponta șamd
O nouă filmare de impact în stilul George Simion: https://www.facebook.com/george.simi...3753920335748/
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Doamne ajută și sănătate!
Citat:
Iar ministreața noastră a Învățământului seamănă la chip cu eleva aceea olimpică de la București care a murit drogată anul trecut pe lângă Piatra Neamț, la sfârșitul lunii iulie.
__________________
La sfârșitul lumii, toți vom învia! |
#7
|
|||
|
|||
![]() Citat:
"Primavara" se face numai cu învățământ de masa prin intermediul căruia practic fiecare scoala din România avea asemenea olimpici, daca nu chiar si fiecare clasa.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal. «τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας, μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται·» |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Mirel Palada observație bună pe facebook-ul său:
“BREAKING Românii vor putea călători din 2025 în SUA fără vize, anunță Ambasada României la Washington” Ups. Nicule, mai dă-le o sută... Nici la o oră după: “BREAKING Președintele Iohannis anunță că România va adera la Schengen și cu frontierele terestre din 1 ianuarie” Ups. Nu e îndeajuns. Nicule, mai dă-le două sute, că ăștia chiar nu știu de glumă... Ups. Se pare că s-au speriat rău de tot. Se pare că acum e momentul să plusăm. Să continuăm cu cererile, că ne îndeplinesc orice dorință, doar doar n-o să votăm în contra lor. Păi să începem. Să ne dea Petromul înapoi. Să ne dea pădurile înapoi. Să ne dea infrastructura critică înapoi: energie, apă. Să aducă subvențiile agricultorilor la același nivel cu cel din țările occidentale. Să-și recunoască multinaționalele profitul pe care îl sifonează în străinătate, în paradisurile fiscale, și să plătească taxele la fel ca firmele românești. Hai, că se poate. Hai, că nici nu cerem prea mult. Unde merge două sute, merge și încă două mii. Nu-i așa, Nicule?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2. |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Artistul Connect-R cenzurat pt opiniile politice:
Connect-R acuză că a fost cenzurat din cauza opiniilor sale politice Connect-R și-a anunțat fanii că nu va mai fi prezent la un concert caritabil care va avea loc pe data de 2 decembrie la Sala Palatului. Se pare că organizatorii evenimentului au fost nemulțumiți de părerile politice pe care artistul le-a enunțat în mediul online. „Dacă ați văzut afișe prin oraș cu concertul de pe 2 decembrie de la Sala Palatului împreună cu cei de la Kiss FM, Magic FM și Rock FM. Eu nu voi mai putea veni și nu pentru că nu mi-aș fi dorit. Mai ales că e un concert caritabil, pentru copii. În urma unui filmuleț pe care l-am postat pe TikTok, cei de la Kiss FM au trimis un mesaj, mai exact către managerul meu, în care spuneau că refuză colaborarea cu noi, să nu mai venim la acest concert, pentru că eu nu mai corespund valorilor trustului.”, a povestit Connect-R. Connect-R a elogiat „exercițiul impresionant de unitate” al românilor, subliniind că aceștia și-au reafirmat dreptul de a-și revendica țara, lăsând de înțeles că este un simpatizant al lui Călin Georgescu și a ideilor promovate de acesta. „Undeva în 1915, 1919, pe-acolo, Ghandi face o reformă extraordinară în India, punând poporul să mediteze pentru câteva zile în așa fel încât economia Indiei să cadă la pământ și reamintește poporului indian că țara aparține poporului. Elena Lasconi și Călin Georgescu se vor înfrunta în turul 2 Asta s-a întâmplat și aseară, un exercițiu fantastic de unitate, românul și-a reamintit că România aparține poporului. Vreau să felicit tot românul de pretutindeni pentru că și-a reamintit că este suveran în țara lui. Doamne-ajută!„, a fost mesajul care a determinat ca artistul să fie eliminat de pe lista celor care vor concerta pe 2 decembrie la Sala Palatului. __________________ Așa arată democrația în viitorul USR-PNL-UDMR - cei care nu gândesc la fel ca sistemul sunt marginalizați. Interesant e că cenzura merge până la concerte caritabile.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2. Last edited by Iorest; 29.11.2024 at 00:29:05. |
|