Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.04.2010, 20:16:18
angel4ver angel4ver is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2010
Mesaje: 115
Implicit Ziua Odihnei

M-am uitat prin astea 4 pagini si nu am vazut un topic asemanator. Daca mai exista prin alta sectiune un astfel de topic, imi cer scuze in fata tuturor si rog un administrator/moderator sa-mi mute/stearga topicul. Multumesc.

Eu am o nelamurire. Recunosc, nu am citit Biblia, dar intentionez sa o fac. Insa, stiu ca pentru asta, imi trebuie rabdare, calm, fara muzica, fara deranj si sa fiu atenta numai pe ceea ce citesc. Oricum, am de gand sa ma apuc cat de curand, pentru ca nu se mai poate asa.
Vreau sa stiu si eu care este ziua odihnei. Eu de mica stiu, invatat de mama si mergand la biserica ca duminica este ziua a7a, ziua in care Dumnezeu S-a Odihnit(daca spun corect). Eh, am auzit pareri impartite (mai mult de la celelalte religii/culte/secte, luati-o cum doriti). Ca de fapt ziua odihnei este sambata (care se numeste Sabatul la ei) si cine mi-a spus a venit cu argument logic :| si avea dreptate :| dar eu iarasi am o nelamurire: scrie undeva in Biblie exact ca sambata/duminica este ziua odihnei? Eu stiam (si am citit inceputul, Geneza, dar prin liceu si nu am inteles prea bine ca nu eram asa interesata) ca Dumnezeu a creat lumea in 6 zile, iar in a7a zi s-a odihnit.
V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea lamuri si pe mine. Cand voi incepe sa citesc Biblia, sa o inteleg cum trebuie, ma voi lamuri si eu cu cateva lucruri.
Multumesc din suflet!
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ziua X Gabriel_ND Intamplari adevarate 10 12.10.2011 13:51:05
Buna ziua ditech22 Generalitati 22 14.02.2010 18:52:40
buna ziua deea_m Biserica Ortodoxa Romana 5 06.04.2009 22:57:16