Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.05.2010, 12:38:46
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.748
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalulmantuibil Vezi mesajul
Am reusit sa fac lumea sa planga!

Daca eu iti dau versetele care spun clar ca este rugaciune imi dai si tu macar un singur verset care spune clar ca "a fost dat Sfintilor Apostoli care urmau sa propovaduiasca Cuvantul lui Dumnezeu, si nu aveau Biblii cu ei"?

Stiu ca se doreste sublinierea scopului evanghelizarii prin vorbirea in limbi dar suportul biblic si istoric este foarte subtire. Adica nu exista, scuze .
...pentru tine ce inseamna cuvantul Apostol, si de ce erau Apostoli?

Mi-ai mai spus o data domnule teolog ca Biserica Ortodoxa nu are nici un argument in ceea ce spune, nici scripturistic, nici patristic, si nici in Istoria Bisericeasca...si cand ti-am tastat un anume argument, bat pariu ca ai tras un pumn in birou, pentru tu nu stiai cum sa-l iei...insa Biserica Ortodoxa, da!

Deci daca iti ofer un argument, incepi sa faci pasi spre Biserica Ortodoxa pentru a primi toate argumentele, si nu numai cu tzaraita de la amatori?
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre vorbirea cu mortii strajeru Secte si culte 2 09.04.2018 22:32:16
Care este adevarul despre vorbirea in limbi ? petrut-angel Secte si culte 1534 12.03.2018 22:00:37
Vorbirea in limbi - ajutor Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 37 03.01.2013 12:16:48
Dilema unui ortodox privind darul vorbirii in limbi la penticostali gpalama Secte si culte 4 29.05.2010 21:11:29
DESPRE VORBIREA IN LIMBI Ioan_Ciobota Generalitati 4 24.03.2010 17:09:10