Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #13  
Vechi 18.05.2011, 21:08:07
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PuiMicGeorgiana Vezi mesajul
Am citit articolul si nu sunt de acord...Dumnezeu a lasat si animalele,sunt si ele niste suflete.Mie una mi-se rupe sufletul de ele.
[SIZE=3]Iar ea, venind, s-a închinat Lui, zicând: Doamne, ajută-mă.[/SIZE]
[SIZE=3]El însă, răspunzând, i-a zis: Nu este bine să iei pâinea copiilor și s-o arunci câinilor.[/SIZE]
[SIZE=3]Dar ea a zis: Da, Doamne, dar și câinii mănâncă din fărâmiturile care cad de la masa stăpânilor lor.[/SIZE]
[SIZE=3]Atunci, răspunzând, Iisus i-a zis: O, femeie, mare este credința ta; fie ție după cum voiești. Și s-a tămăduit fiica ei în ceasul acela. Matei 15,25-28 [/SIZE]
Dragă Georgiana, articolul nu este îndreptat împotriva animalelor. Iar în mesajele anterioare s-a repetat întruna lucrul acesta. Autorul a criticat doar niște devieri. E bine să iubim animalele ca animale. Nu le facem nici lor vreun bine dacă le răsfățăm, le îmbrăcăm și ne purtăm cu ele de parcă ar fi copii. Poți mângâia o pisică sau să ieși la plimbare cu un câine fără nicio problemă. Însă nu este bine ca în loc să faci copii și să ai o familie, să îi substitui cu un animăluț.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
dragostea exagerata pentru animale de companie urzicuta Generalitati 172 02.08.2025 11:31:59
Ce va face sa credeti in Dumnezeu ,cum slaviti iubirea fata de divinitate kappa_ii Generalitati 4 13.12.2011 23:07:35
Earthlings - documentar socant despre cruzimea fata de animale Floar3 Generalitati 2 30.10.2009 16:44:13