Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.12.2012, 13:51:43
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Pentru Petre timpul încurajărilor retorice, al verbalizărilor evlavioase și al sfaturilor pseudoduhovnicești a trecut demult, nu vă mai osteniți să umpleți topicul ăsta cu vorbe că o faceți degeaba.
Omul are nevoie de cineva care să-i fie aproape cu trup și suflet, o prezență în carne și oase plus o uriașă disponibilitate pentru sacrificiu de sine.

Petre trăiește în București precum cel puțin o treime din membrii acestui forum. Căutați-l neîntârziat, fiindcă este în mare primejdie și, Doamne ferește, dacă se întâmplă ceva rău, s-ar putea ca vrodată să vă spună Hristos că rugăciunile pe care le-ați făcut, slujbele la care ați participat, ideile înalte inspirate de oameni sfinți și microscopicele voastre înfrânări să nu valoreze cât negru sub unghie în comparație cu salvarea acestui om.

În momentul de față omul are voința la cota minus, nu așteptați o inițiativă din partea lui. E paralizat ca prada unui painjen și nu se mai poate ajuta singur. Intrați în mocirlă după el, nu-i dați sfaturi experte de pe mal că nu ține. Cine știe, poate că în mocirla aia o să găsiți chiar diamantul pe care-l căutați de-o viață!
Cea mai bine gândită postare. Mihai are dreptate! Cei din București care ați mai făcut și alte ori fapte bune căutați-l neântârziat. Sărbătorile de iarnă petrecute în singurătate accentuează depresia. Poate vă ajută administratorul să-i aflați numărul de telefon.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.12.2012, 14:01:16
bizantina's Avatar
bizantina bizantina is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.11.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

Petre,
nu pot sa-ti spun decat ca mersul regulat la Biserica, este cel mai benefic lucru pe care il poti face pentru tine insuti! Amin!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugati-va si pentru mine,va rog!Incerc sa ma ridic... Anna Vasilica Rugaciuni 14 29.04.2012 01:35:11
HELP! Incerc sa ma las de fumat dar nu imi iese. demirel137 Generalitati 32 15.04.2010 14:02:56
Incerc sa fac bine si se termina tot rau alexya89 Generalitati 23 01.10.2009 14:02:46