Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #28  
Vechi 11.03.2010, 19:37:47
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.806
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Sunt de acord cu Mihailc.
Si eu sunt cam dezamagita.. nu de atei (ca de la atei stii ce sa te astepti), ci foarte dezamagita de cei care se numesc crestini si raspandesc idei eretice. Erezie nu inseamna doar ceva in dezacord cu invatatura bisericii. Erezie este ceea ce te abate de la mantuire. De aceea au fost intotdeauna infierate, doar in ziua de astazi par a fi imbratisate (ca niste idei "alternative" sa le zicem).
In viata de zi cu zi nu am nimic impotriva ateilor sau necredinciosilor, interactionez cu ei in permanenta. Dar NU discut credinta mea cu ei. Este ca si cum as arunca margaritarele in fata porcilor, fara suparare.
(Ma astept sa mi se sara in cap pt cuvantul porci, care oricum nu-mi apartine. Cred ca noile cohorte de "crestini" nu mai stiu ce inseamna evlavia.)
Pai si ce mai stai !. Ia-te de mina cu Rudolf sau cum il cheama pe individul "cu multa experienta colorata in ale pacatului care tocmai s-a convertit si el si porniti o cruciada si stringeti lemne pentru prajirea ereticilor.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce credeti despre diferenta de varsta? Sonrisa Nunta 117 29.03.2013 18:42:18
Pentru crestini:de ce credeti ca intra ateii pe un forum crestin? flying Generalitati 21 11.04.2010 23:23:37
Ce credeti despre vedenii? lacrimi Din Noul Testament 42 28.03.2010 20:48:52
Ce credeti despre noul Patriarh andorueca Generalitati 14 19.05.2008 21:33:56
Prezenta catolicilor pe Forum PadreCory Biserica Romano-Catolica 71 29.04.2008 17:24:37