Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.09.2013, 21:49:38
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
la fel, zgomot de fond, nu am inteles mare lucru.
Daca poti cita cuvant cu cuvant..
Din nou adopți aceeași metodă...”nu ai semnal, nu te aud”.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Discutat deja.
Nici vorba de a contesta principiul vaccinarii cum o fac antivaccinistii.
"Încă de anul trecut am dorit să atragem atenția asupra riscurilor pe care le presupune încercarea de a administra populației vaccinuri insuficient testate, care conțin substanțe deosebit de toxice...Îngrijorător este faptul că producătorii acestora și autoritățile de resort nu își asumă responsabilitatea cuvenită față de efectele secundare negative semnalate sau posibile, gestionând crizele medicale prin panică mediatică (cazul gripei aviare) și invocarea măsurilor coercitive."

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Exista vreo inregistrare video/audio a interviului?
Am să caut.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu ca ar fi foarte de folos dar am putea vedea daca sunt exact cuvintele par. Iustin sau au mai fost "ajustate" pe ici pe colo. Nu mult, doar prin punctele esentiale.
Păi cum să fie de folos înregistrarea dacă îți contrazice teoria.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Exista In orice caz, pute a manipulare de la o posta si asta se poate vedea chiar de la primul rand:
Câți dintre cei care aministrează vaccinuri informează corect despre riscuri, mod de administrare, etc. Să nu mai vorbim faptul că nici nu ești întrebat dacă vrei să OPTEZI pentru vaccinare. Asta cum o numești?

Dau un exemplu, în maternitate îți ia copilul (tu nu vezi ce-i face, ce vaccin îi dă, cum i-l administrează) și ți-l aduce gata vaccinat.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfinți catolici ai secolului al XX-lea. Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 6 15.12.2011 17:54:46
666 confuzia secolului andreicozia Generalitati 250 04.04.2011 23:51:50
Vaccinarea are efecte negative Iustin32 Generalitati 113 23.01.2011 16:21:40
Pericolul nestiut al vaccinurilor Iustin32 Generalitati 65 29.12.2009 22:23:12
problema medicala mathly24 Generalitati 8 25.09.2007 17:33:38