![]() |
![]() |
|
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
wow !..." este nevoie de un nou botez..."
Acum nu mai stiu de ce sa ma-nspaimant, caci nu prea am auzit sa fie nevoie de un nou botez fizic pentru nici unul dintre pacatele cunoscute, daca botezul a fost savarsit initial, asa cum trebuie. Deci, pana la urma ajungem sa ne invartim in jurul pacatelor si al principiilor religioase, pana ce ne desfiintam botezul intr-un mod fizic, nu doar spiritual, botezul atat de puternic care ne-a absolvit de pacatul stramosesc. Mare este gradina Ta Doamne !....si multe presupuneri in ea.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti " Last edited by ory; 16.03.2010 at 14:30:44. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Eu nu prea cred că e vreun risc de contaminare diabolică folosind "tratamente energetice" pe care le practică feluriți escroci sub acoperirea de "bioenergeticieni". În schimb, există un risc de a rămânea cu buzunarele goale și de a pierde un timp care ar putea fi prețios pentru tratament.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc ! www.catehism.com http://regnabit.wordpress.com |
#3
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Sunt pacate foarte mari astea, dar nu trebuie sa ma credeti pe mine, ca nu eu vi le dezleg si iert. Intrebati-va duhovnicii ce parere au despre reiki si yoga, care-s undeva pe aceeasi treapta cu vrajitoriile.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5) |
![]() |
Tags |
bioterapie, înșelare demonică |
|
![]() |
||||
Subiect | Subiect început de | Forum | Răspunsuri | Ultimele Postari |
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez | Savonarola | Sfinti Parinti (Patrologie) | 15 | 20.07.2013 13:28:48 |
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei | tigerAvalo9 | Generalitati | 34 | 02.12.2010 15:37:16 |
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor | gheorghecoser23 | Preotul | 5 | 25.06.2008 17:01:23 |
|