Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.03.2012, 09:24:28
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Noi fiind ortodocsi nu credem orbeste, fara sa cercetam, pe Dalai Lama, Osama bin Laden, mama Omida sau cine si-o mai da cu parerea despre religie.
Daca vrei sa si cercetezi, iata de cine a fost ales (si cum) Dalai Lama, e un fragment din cunoscuta carte "Sapte ani in Tibet" (e pasajul cu oracolul statului): http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-...unt-demoni.htm
Budismul tibetan, lamaismul, e o imbinare intre budism si religia locala dinainte de budism. Aceasta era un fel e samanism, vrajitorie. De asemenea, toate aceste conceptii de relativism vin si din budism si hinduism in crestinism.
bine ca preotul nostru nu e extremist ca tine,daca era ca tine paraseam de mult BO.eu pe cine sa cred pe catalin sau pe dalai lama care a spus ca nu e importanta religia ci ceea ce faci in viata?care prezinta mai multa credibilitate?in momentul de fata sint contribuabil la BO si vizitez si BRC fara sa ma simt vinovata.la urma urmelor ceea ce conteaza sint faptele tale,ce lasi in urma ta.asa ne-a spus preotul duhovnic(atentie ortodox) care stie bine ca sintem o familie mixta
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Detasare de religie disbel Generalitati 57 12.04.2013 14:13:16
Conservatorismul in Religie eodor nastasa Generalitati 92 15.04.2010 12:28:25
Religie Darkanian Pocainta 4 07.12.2009 12:20:13
Olimpiada de religie amica-x Generalitati 3 12.02.2007 23:11:46