Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.12.2010, 09:11:37
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.719
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Ne dai si sursa acestei aberatii creationiste? Noi stiam ca evolutia "urmareste" adaptarea la mediu.
Complexitatea era un argument teist iar natura dupa cum spuneai mai si reduce din complexitate. Cu toate astea zici ca se cera impetuos existenta unui zeu. Tu chiar crezi ca ai vreo logica in ceea ce spui? Ce logica a avut Zeus cand a creat pasari cu aripi nefunctionale?
Dacă nu citeti atent ce ți s-a spus, dacă nu gândeti înainte de a scrie și uiți ce ți s-a spus anterior, dacă scrii în grabă și emiți aiureli, înseamnă că discuția cu tine nu are rost.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Dosarele "Revolutiei " au fost astazi desecretizate cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 15 11.03.2010 18:54:47