Citat:
În prealabil postat de stephgnr
1. Sunt femeie.
2. Nu am zis că se justifică, am zis că nu e vina lui Dumnezeu că te violează pe tine cineva.
3. Nu am zis că se justifică, am zis că paza bună păzeÈte primejdia rea.
4. Încearcă să nu faci comparaÈii idioate (legate de musulmani) la adresa mea, te rog. Nu te-am jignit pe tine cu nimic, doar mi-am exprimat părerea. Poti oferi un contra-argument pertinent fără să-Èi dai un facepalm sau să aduci jigniri celorlalÈi. Până la urmă toÈi avem dreptul la liberă exprimare Èi la opinie, right? Deci, e rândul meu pentru un facepalm?!
5. Ca o explicaÈie la ce am zis, ca să nu încep să fiu musulman pe aici, un prieten bărbat de al meu mi-a zis mai demult că âo fată deÈteaptă nu o să fie niciodată violată!â. Stai tu ca un băiat/fată deÈtept/aptă ce eÈti Èi cugetă la asta! Tip: Cugetatul nu Èine de religie ci de brain.
Toate bune!
|
1. Foarte bine.
2. Nu este de vina pentru nimic.
3. Inclusiv daca s-ar plimba o femeie goala pe strada, nu poti sa spui ca "si-a facut-o cu mana ei". Violul este barbar in toate situatiile, iar o femeie in ipostaza de mai sus merita cel mult sa fie amendata de politie, dar nu sa fie violata.
4. Am zis asta pentru ca mi-ai amintit de asta:
http://www.thecommentator.com/articl...ghts_committee
5. Au fost destule fete "destepte" care au fost violate, din pacate. Violul nu isi gaseste cauza in victime.